header
Surowa dieta a styl życia. Siedem wskazówek jak sobie poradzić. PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 05:07

 

Surowa dieta a styl życia. Siedem wskazówek jak sobie poradzić.

 

Autor: Lenette Nakauchi

 

Tłumaczyła Justyna Romanowska

 

Czwartek 29 lipca 2010

(NaturalNews) W przejściu na surową dietę pomaga świadomość, że nie jesteś sam, że jesteś częścią większej społeczności. Wielu zwolenników surowej diety ma dokładnie taką samą radę dla początkujących: "Zaprzyjaźnij się i poczuj wsparcie innych entuzjastów surowizny".

Nie powinniśmy ani też nie musimy być osamotnieni, przechodząc na surową dietę. Mamy w internecie sieć ludzi, łączących się ze względu na surowy styl życia, możemy znaleźć tam porady i fora dyskusyjne. Nie ma powodu aby czuć się samotnym.

Dołączenie do naszej społeczności oznacza otrzymanie wsparcia, naukę a także zabawę. Można tam znaleźć różne metody surowego odżywiania, przepisy kulinarne, a też możliwości rozwoju biznesu, różne pomysły, ale, co najważniejsze, można znaleźć przyjaciół z całego świata.

Tutaj podaję 7 ścieżek wsparcia dla entuzjastów surowego stylu życia:

1. Znajdź swoje ulubione forum dyskusyjne lub dwa, oznacz je w komputerze i konsekwentnie sprawdzaj, co się tam dzieje, codziennie lub co drugi dzień. Masz jakiś problem? Pytaj na forach lub czatach. Zobacz, jak inni spieszą z pomocą ze swoim doświadczeniem i wiedzą. Nie wahaj się również udzielać odpowiedzi ze swojego własnego doświadczenia.. Jako szczególne upomnienie przyjmij do wiadomości, że fora bardzo "zjadają" czas, więc z góry zaplanuj ile czasu możesz na nie poświęcić. Podaję tutaj listę kilku "surowych forów". Jedne są bezpłatne, za inne trzeba płacić.

http://www.giveittomeraw.com

http://.www.thebestdayever.com

http://www.rawfoodtalk.com

http://www.rawsupport.com

http://www.reallyrawfood.com

http://www.RawFu.com

http;//www.raw-pleasure.com.au

http://goneraw.com

http://www.renagaderoundtable.com

2. Poszukaj blogów traktujących o surowej diecie i oznacz je w komputerze. Zapisz się na stronę RSS jeśli nie chcesz co dzień sprawdzać tych stron, żeby mieć najświeższe wiadomości. To da ci wgląd na twoim RSS, jeśli jakiś bloger doda nowy wpis. Blogerzy często opisują doświadczenia z różnymi rodzajami diet, przepisami i potrawami. Większość z tych rzeczy jest ciekawa dla początkujących.

3.  Wprowadź u siebie nawyk komentowania blogów innych ludzi a także wpisów na Facebooku, w ten sposób nawiążesz z innymi bliższy kontakt.. To wspaniały sposób, aby ludzie również zaznajomili się z twoim blogiem, jeśli go posiadasz. Większość blogerów uwielbia otrzymywać komentarze.

4. Zacznij uczęszczać na zorganizowane spotkania o tematyce surowego jedzenia, wegańskiej lub zdrowotnej, korzystaj z http://www.meetup.com i notuj w kalendarzu nadchodzące wydarzenia. Dobrze jest bywać na tego typu spotkaniach 1, 2 razy w miesiącu oraz wymieniać się nr tel. i adresem email ludzi, z którymi dobrze się rozmawia.

Możesz zabierać ze sobą kolegę.

5.Zapisz się na twitter.com, a potem znajdź i obserwuj swojego bohatera surowej diety. Wiele wpisów tam jest poświęconych sprawom zdrowotnym, przepisom kulinarnym, składnikom potraw itp..

6. Zaproś swojego ulubionego konsumenta surowej diety do znajomych na Facebooku. To świetne miejsce do oglądania zdjęć surowizny, dowiadywania się o "surowych" imprezach oraz rozmów towarzyskich. Na Facebooku istnieje wiele grup zainteresowań, gdzie można wymieniać swoje "surowe" doświadczenia.

7. Zaproś przyjaciół na przyjęcie składkowe! Jeśli nie znają oni diety surowej, daj im łatwe do zrobienia przepisy. Następnym pomysłem na stworzenie "surowej" społeczności jest zorganizowanie się. Szczególnie, kiedy czegoś takiego nie ma w twojej okolicy Meetup.com ma na swojej stronie instrukcje, jak to zrobić. Jest tam wymagana opłata, ale jeśli zbierze się grupka, opłata od każdej osoby to 1, 2 $.

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 18:42