header
Surowa jazda PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 06:07

Surowa jazda

Wywiad z Harleyem Johnstonem, kolarzem będącym na surowej diecie wegańskiej

Autor: Dawid Hestrin, dziennikarz obywatelski

wtorek, 21 kwietnia 2009

 

(NaturalNews) Harley Johnstone od 10 lat trenuje kolarstwo, od 7 lat jest weganem, a od ponad trzech lat jest na surowej diecie wegańskiej. Z pasją promuje surową wegańską dietę, która jest podstawowym elementem zdrowego odżywiania, zrównoważonego rolnictwa i wspaniałego życia oraz uświadamia, że Matka Ziemia jest rajem obfitującym w owoce.

 

David: Wymień kilka swoich dokonań sportowych.

 

Harley: W 2008 roku wygrałem 24-godzinny indywidualny wyścig Cross Country w Australii. Ukończyłem wyścig Paris ? Brest ? Paris z czasem 51:30 (bez wozu serwisowego), brałem również udział w wielu maratonach oraz nadal ścigam się w ogólnokrajowych imprezach. Ścigałem się zawodowo w Belgii. Dzięki surowej wegańskiej diecie zmieniłem się z ciągle zmęczonego kanapowca w światowej klasy super wytrzymałego sportowca nieużywającego żadnych narkotyków.

 

David: Czy zawsze byłeś sportowcem?

 

Harley: Nie, jako dziecko byłem zawsze chory, a jako nastolatek byłem ciągle zmęczony, miałem chorobę Leśniowskiego-Crohna, trądzik, astmę i depresję.

 

David: Ile najwięcej kilometrów przejechałeś w jeden dzień? W tydzień?

 

Harley: 516 km solo. W tygodniu około 1500, ponad 32 000 km rocznie. W następnym tygodniu planuje pobić mój rekord 516 km. Od 10 lat jestem sportowcem i niskotłuszczowa surowa dieta wegańska dostarcza mi najbardziej optymalnego paliwa oraz pozwala zregenerować siły.

 

David: Jakie są Twoje sportowe cele?

 

Harley: Ścigam się w Organic Athlete. W styczniu będę przewodnikiem drużyny Lance'a Armstronga w moim mieście. Moim celem jest rozpowszechnianie informacji o zdrowiu i dobrej kondycji każdej osobie na tej planecie!

 

David: Co jesz dzień przed długodystansowym wyścigiem?

 

Harley: Dla mnie duży wyścig to nie maraton lub pięciogodzinny wyścig szosowy. Duży wyścig to co najmniej 24-godzinny indywidualny wyścig rowerowy. Codziennie kiedy ciężko trenuję jem 10 g węglowodanów na 1 kg ciała.

 

David: W jaki sposób trenujesz przed dużym wyścigiem?

 

Harley: Trenuję w zależności od rodzaju wyścigu. 24-godzinny to moja specjalność. Jeżdżę sam ponad 20 godzin. Zazwyczaj jeżdżę około 20 godzin tygodniowo - wzgórza, tereny płaskie, krótkie wyścigi, długie łatwe jazdy, wyścigi na szosie etc. Trochę biegam. Mogę przebiec 5 km w czasie 18:30, nic nadzwyczajnego. Tak jak mówiłem, 24-godzinny wyścig cross-country jest moim popisowym numerem.

 

David: Dlaczego jesteś na 100% surowej diecie wegańskiej?

 

Harley: Moje serce skierowało mnie w stronę diety wegańskiej. Przeszedłem na surową dietę, ponieważ chciałem więcej. Jestem weganem ze względów etycznych, więc surowa dieta ma większy sens. Większość kalorii czerpię z drzew. Nasza planeta została stworzona jako zróżnicowany ekologiczny sad owocowy i właśnie tego nasza matka natura pragnie.

 

David: Dlaczego ekologiczne pożywienie?

 

Harley: Chcę przemierzać planetę jak światło. Nie chcę zanieczyszczonej ziemi, pracowników, wody ani siebie. Jedzenie ekologicznych produktów jest tym, czego chciała matka natura. Posłuchajmy mamy.

 

David: Właśnie. Skąd wpadłeś na pomysł jedzenia tylko surowych roślin? Nie widzę zbyt wielu osób jedzących 30 bananów dziennie?. Jak się tego nauczyłeś?

 

Harley: Przeczytałem książkę Fit for Life. Potem przeczytałem Raw Life napisaną przez Paula Nisona i się pogubiłem. Nie wiedziałem czy zjadłem wystarczająco, aby być zdrowym i w formie. Później usłyszałem o Dougu Grahamie i zacząłem z nim pracować. Dzięki uczestnictwu w obozie sportowym Douga zdałem sobie sprawę ile naprawdę potrzebuję jedzenia, aby zostać zdrowym weganem w dobrej formie. Już nie byłem jak papuga bezmyślnie powtarzająca to, co usłyszała. To wyjaśnia dlaczego ludzie głupieją jak widzą, że jesz 10-20-30 bananów w ciągu jednego posiłku ? nie mają żadnych osobistych odniesień. Dorastaliśmy ze schematem: otwórz pudełko, opróżnij puszkę, odkręć gaz, nalej wody, zmierz składniki i czekaj, aż kuchenka lub mikrofalówka zrobi resztę.

 

David: To ma sens? jeden banan ma około 110 kalorii, więc jeśli chcesz zjeść dwa tysiące kalorii, powinieneś zjeść około 18. Co jadłeś w zeszłym tygodniu?

 

Harley: Banany, duriany (tylko świeże i lokalne, nigdy nie jem importowanych durianów), seler, sałatę, świeży szpinak, argulę, natkę kolendry, zieleninę, stewię, pitaję, wiśnie, brzoskwinię, morwę, mango, dżakfruta, malajskie różane jabłko, owoce rollinii, arbuza i litr świeżego soku z trzciny cukrowej, gdy tydzień temu byłem w Malezji.

 

David: Niesamowite, nie słyszałem o wielu z nich! Żadnych dodatków? Żadnej soli?

 

Harley: Żadnych dodatków!! Żadnej soli!! Żadnych wodorostów!! Zgadza się. Od ponad roku żywię się w ten sposób i odkryłem nowe możliwości w moim życiu. Dzisiaj przez 5 godzin jeździłem na rowerze i wspinałem się po najbardziej stromych drogach w moim stanie - drogach, które zmusiły mnie to zostawienia wszystkiego, aby dostać się na szczyt. Wolność bez soli to dobra decyzja. Wszystko czego potrzebuję dostaję z owoców i warzyw, a w sezonie z orzechów i nasion.

 

David: Słyszałem, że jesteś również mistrzem w jedzeniu, Możesz mi o tym opowiedzieć?

 

Harley: Mistrz świata w jedzeniu duriana na czas w 2005 i 2007. Musisz zjeść 1 kg duriana ? najszybszy wygrywa! Wygrałem obydwa konkursy z Tajlandczykami. Zdobyłem pieniądze i byłem w państwowej telewizji! Widzisz na tej ścieżce możesz wygrywać na wiele różnych sposobów!

 

David: Czy kiedykolwiek odpoczywasz? Masz wolny dzień od ćwiczeń? Co wtedy jesz?

 

Harley: Właśnie spędziłem 10 dni bez roweru. Pojechaliśmy do Malezji i zamiast jeżdżenia biegaliśmy. Regeneracja sił jest najważniejsza. Jem to, co podpowiada mi ciało. Jedząc owoce i warzywa nie odczuwasz presji jedzenia glutaminianu sodu, gotowanych, słonych, przetworzonych, odwodnionych, rafinowanych produktów, gdy Twoje ciało nie jest naprawdę głodne. Dzięki diecie 811 nauczyłem się różnicy pomiędzy głodem a apetytem ? jem, aby się pożywić, a nie by zaspokoić głód przypraw czy wodorostów etc.

 

David: Czy czujesz się wzmocniony bezpośrednio po zjedzeniu 30 bananów? Jak stabilna jest Twoja energia, gdy jesz tak dużo dojrzałych owoców?

 

Harley: Czy czuję się wzmocniony po zjedzeniu 30 bananów? Nie. Czuję się pełen energii, gdy się wyśpię. Jedzenie wystarczającej ilości owoców daje mi poczucie, że mogę osiągnąć wszystko w moim codziennym życiu. Energia pochodzi z odpoczynku, paliwo pochodzi z jedzenia. To jest DUŻA różnica. Dieta 80/10/10 dr. Douga Grahama wyjaśnia to szczegółowo. To nie jest coś, czego uczą na kursie dietetyki, ale ta wiedza jest prosta i naturalna.

 

David: Nauczyłeś się wielu rzeczy. Które z nich będą cenne, gdy nie będziesz już sportowcem?

 

Harley: Każdy może być sportowcem, jeśli tak ZDECYDUJE. Nie myśli o czasie i dystansie, po prostu skup się na wdzięczności za obecną chwilę. Umysł poddaje się wcześniej niż ciało. Myśl pozytywnie. Im więcej spalasz, tym więcej się uczysz!

 

David: Czy według Ciebie nastawienie wpływa na dietę i trawienie?

 

Harley: PEWNIE! Czyste myśli przyciągają czyste jedzenie. Czyste jedzenie tworzy czyste myśli. Zarówno czyste jedzenie, jak i czyste myśli dostarczają optymalne trawienie, a co za tym idzie całkowite odżywianie.

 

David: Jestem ciekawy co byś jadł, jeśli mieszkałbyś w miejscu gdzie nie ma dużej ilości świeżych owoców lub gdyby nie stać Cię było na 30 bananów dziennie. Załóżmy, że jutro budzisz się i okazuje się, że jesteś bez roweru, w małym miasteczku w północnej Szwecji i masz niewiele pieniędzy.

 

Harley: Cóż, jestem pewny, że zarabiam mniej niż 99% czytających ten wywiad! Po prostu żyję bardzo prosto i nie mam lub mam tylko minimalne koszty. Chodzi mi o to, że moim JEDYNYM miesięcznym wydatkiem jest ubezpieczenie rowerów. Usprawniłem moje życie, tak, aby dawać jak najwięcej i żyć tylko mając podstawowe rzeczy. Mogę przewieźć WSZYSTKIE moje rzeczy w mojej przyczepie rowerowej. Nie mam telefonu, adresu, długów.

 

Więc rzuć mnie gdziekolwiek, a mój głód do owoców określi to, co dostanę. Ludzie nie są wystarczająco spragnieni dobrych rzeczy i wymyślają beznadziejne wymówki lub po prostu przekazują kontrolę miejscu gdzie mieszkają. Ja? Ja kontroluję moje miejsce. Kontroluję moje emocje i moje wybory. JA MAM KONTROLĘ!

 

Dzisiaj zjadłem tylko dwa, ale za to duże, posiłki. Na lunch zjadłem morwę a na obiad zjem około 30 bananów. To będzie około 6$ wydanych na jedzenie dzisiaj. 100% ekologicznie! Kto je tak tanio i dobrze oraz trenuje 5 godzin na rowerze w stromych górach? Moja rada: jeśli Cię nie stać, MUSI Cię stać! Znajdź sposób. ZRÓB WSZYSTKO CO TRZEBA, ABY ZBUDOWAĆ I UTRZYMAĆ SWOJE ZDROWIE! Bez zdrowia, nie mamy NIC!

 

David: Rozumiem! Czy chciałbyś coś jeszcze powiedzieć czytelnikom NaturalNews.com?

 

Harley: Słuszna sprawa nigdy nie jest zła. Jeżeli w głębi serca wiesz, że coś jest słuszne, ale społeczeństwo mówi inaczej, zrób to! Znajdź surową odwagę, aby pokonać siebie i innych dzięki surowej szczerości i jedności!

 

Jeśli jesteś krytykowany, zapamiętaj, że masz kontrolę nad tym co do Ciebie ?dociera?. Zmień swoje nastawienie! Skupisz się na depresji czy pozostawieniu pozytywnego wrażenia?! Wypalisz się czy będziesz świecił jaśniej?! WŁAŚNIE! TY WYBIERASZ! WYBIERZ SUROWE ŻYCIE!

 

Naucz się pić wystarczającą ilości wody i dowiedz się ile kalorii potrzebujesz każdego dnia. Sprawdź ile wody i kalorii mają owoce. Śpij wystarczająco długo, CODZIENNIE słuchaj nagrań wspomagających pozytywne nastawienie. Zaprogramuj się na mistrza lub zostaniesz zaprogramowany przez społeczeństwo!

 

Niech cię Bóg przyśpieszy w Twojej podróży. Wszystkiego dobrego

Durianrider

Źródlo: http://www.naturalnews.com/026082.html

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 18:26