header
Rozmówca z Fairfield stracił 107 kg nadwagi Odmienił swoje życie na diecie witariańskiej PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 06:12

 

Rozmówca z Fairfield stracił 107 kg nadwagi

Odmienił swoje życie na diecie witariańskiej

Autor: Andrew Brophy, Piątek, 27 Sierpień 2010

Tłumaczył: Aleksander Kwiatkowski

 

 

Philip McCluskey, autor trzech książek, opowiada o tym, jak pozbył się nadwagi w Catch a Healthy Habit Café przy Unquowa Road, w Fairfield. Kilka lat temu, Philip McCluskey, nie był najzdrowszym człowiekiem. Opowiadał w czwartek wieczorem, w Catch a Healthy Habit Cafe przy ulicy Unquowa Road, ważył kiedyś 200 kg, konsumując od 6000 do 8000 kalorii dziennie, zalewał się potem, po wejściu kilku stopni schodowych. Powiedział, że nie mógł ludziom spojrzeć w oczy ponieważ utracił pewność siebie, a jego waga doprowadzała go do depresji, rozgoryczenia oraz niechęci do dalszego życia. McCluskey powiedział, że bardzo się starał, próbował ponad 30 różnych rodzajów diet, był tuż przed operacją zmniejszania żołądka, gdy zadecydował, że nie podda się tej operacji. McCluskey powiedział ?Niemal w ostatniej minucie, coś wewnątrz powiedziało mi: NIE, to nie jest dobre. W zamian za to, McCluskey przeszedł na 100% dietę witariańską, włączając w to mnóstwo sałatek, owoców, warzyw, orzechów oraz nasion, a wyniki były cudowne. Stracił 107 kg nadwagi w ciągu dwóch lat, utrzymał wagę i powiedział, że jest szczęśliwszy i ma więcej energii, jest bardziej pewny siebie.

 

?Ustanowiłem dla siebie zasadę, że będę starał się jak tylko będę mógł, aby jak najdłużej być na diecie witariańskiej?, to właśnie McCluskey powiedział około 3 tuzinom ludzi, w kafejce przy 39 Unquowa Road, która została otwarta w listopadzie. ?Przygotowywałem te gigantyczne sałatki, mało wiedziałem, po kilku miesiącach, stanąłem na wadze i stwierdziłem, że staciłem 22 kg?.

?To było proste, to było łatwe, i rzeczywiście pracuje? powiedział McCluskey. W pierwszym roku, w którym McCluskey stracił 50 kg, nie uprawiał ćwiczeń, zaczął dietę witariańską, w oparciu o spożywanie owoców na śniadanie i obfite sałatki owocowo-warzywne na lunch (posiłek południowy) oraz podwieczorek. W drugim roku, rozpoczął chodzenie po szlakach, eksperymentował z dietą witariańską, włączając w to 100 dniowy okres sokowy, stracił następne 50 kg, a po tym, na koniec jeszcze 7,5 kg.

 

McCluskey powiedział, że spożywanie na surowo, nie było dla niego trudne, od momentu właściwego nastawienia umysłu. ?Doszedłem do punktu, w którym pożywienie, nie było już dłużej priorytetem w moim życiu. Jadałem po to aby żyć, a nie żyć po to aby jeść?.

 

Glen Colello, współpracownik kafejki Catch a Healthy Habit Café, powiedział, że spożywanie na surowo, nie jest czymś niezwykłym, jakby się mogło wydawać. ?Uwierzycie lub nie, ale społeczność enztuzjastów surowej żywności, to nie kilka osób, ukrytych za skałami. To mnóstwo ludzi i to wszędzie?.

Colello i McCluskey stwierdzili, że ludzie przesadzają z tym, ile białka jest potrzebne w diecie oraz to, że surowe pożywienie dostarcza wystarczającą ilość białka, chociaż niektórzy mogą używać suplementów białkowych, jeżeli czują taką potrzebę.

 

McCluskey powiedział, cytuję: ?jadając z rodziną, nastawali na mnie i to wielokrotnie, nie pamiętam już ile razy. Pozwoliłem im na utrzymywanie własnego zdania i robiłem swoje, po pewnym czasie, stwierdzili: a ty jeszcze nie umarłeś?.

 

Colello powiedział, że dieta składająca się z 5-10% białka, jest wystarczająca, chociaż dodał, że najważniejsze jest to, jak dobrze organizm wchłania białka. McCluskey powiedział, że białko dostarcza poprzez spożywanie moczonych orzechów, podkiełkowanych nasion oraz spirulinę, i po sprawie.

McCluskey oznajmił, że przejście na 100% dietę witariańską, od razu było zbyt ekstremalne, ale sam jestem ekstremalnym facetem. Powiedział również, że dostroił umysł z ciałem i nie było żadnego zniechęcenia, gdy dotarł do stabilnej wagi, tracąc początkowo 42 kg. Cytuję: ?Powiedziałem sobie, że zamierzam uhonorować tą przestrzeń dla siebie. Nie ma pośpiechu. Wszystko co mam zamiar zrobić to oddać honor przestrzeni, w jakiej się znajduję?. Dodając, że zacznie ponownie tracić wagę, w następnych trzech miesiącach.

 

McCluskey oznajmił, że wierzy w pozytywne afirmacje i wizualizacje oraz to, że może sobie zobrazować siebie samego, jako szczuplejszego, zdrowszego i wyprostowanego, zamiast uzdrawiać siebie poprzez żywność, gdy był w stresie lub cały w emocjach. Powiedział, cytuję: ? Zacząłem zwracać uwagę na wszelkie pozytywne, wspaniałe odczucia wtedy gdy te wszystkie odczucia nadchodziły?.


McCluskey powiedział, że zazwyczaj jadał ciężkie pokarmy, typu pizza i calzones (rodzaj zapiekanki, potrawa z kuchni Chilijskiej), aby zmniejszyć negatywne emocje, był ukierunkowywany przez żywność?. Powiedział, że poczuł ?niesamowite uwolnienie emocji? gdy był na 100 dniowym okresie sokowym i nie mógł już dłużej obniżać swych negatywnych emocji, poprzez żywność. Powiedział, cytuję: ?Były dni gdy patrząc na własne odbicie w lustrze, płakałem, nie wiedząc czemu. Następnie zdałem sobie sprawę, że to nie ma znaczenia. Po prostu, potrzebowałem tego aby to wszystko ze mnie wyszło, uwolniło się?.


McCluskey stwierdził, że było to bardzo ważne aby podjadać w okresie, gdy ludzie czują emocjonalny dołek, zatem podjadał awokado, orzechy i sucharki, nadziewane siemieniem lnianym, które sam robił. Powiedział, cytuję: ?jeżeli nie można znaleźć pięciu rzeczy, które się robi, jeżeli czujesz się niewiadomo jak... To zawsze jest to przeze mnie przygotowywane, aby zawsze było w potrzebie?.

 

McCluskey mówił o różnych korzyściach, poza korzyściami fizycznymi, które nadeszły wraz z dużym spadkiem wagi, chodzi też o więzi pomiędzy ciałem a umysłem. Powiedział, cytuję: ?moja duchowość uległa zmianie, moje relacje z innymi ludźmi zmieniły się. Byłem w stanie spojrzeć ludziom prosto w oczy, nawiązać więź. Moje relacje z kobietami też uległy zmianie, moje ogólne zadowolenie zmieniło się. Utrata wagi to był tylko efekt uboczny?.

 

Mark Sosnowski, z Black Rock, powiedział, że stracił 43 kg licząc od lutego, ze 156 kg na 113 kg, będąc na diecie witariańskiej, wszedł w tą dietę jak część wyzwania zdrowotnego w pracy. Powiedział, że znalazł mnóstwo informacji na stronie internetowej McCluskey?go t.j. www.lovingraw.com

oraz uważał utratę nadwagi jak ?płatki kwiatowe chryzatem, które są zawsze rozłożone?, poprzez stronkę McCluskey?go oraz kafejkę Catch a Healthy Habit Café, które w.g. niego reprezentowały dwa, tego rodzaju płatki.

 

Sosnowski powiedział, że próbował diety Atkinsa i innych diet ale nie chciał ?tego wszystkiego przeliczać, ważyć to, ważyć tamto?. Podobnie jak McCluskey, Sosnowski stwierdził, że nie miał żadnego doświadczenia z utrzymaniem reżimu dietetycznego, ale stał się bardziej aktywny i miał więcej energii, w miarę jak tracił nadmiary kilogramów.

 

Sosnowski powiedział, że stracił w pasie 12 cali (ok. 30 cm), założył jeansy, po raz pierwszy od 30 lat. Nadal nosi ten sam pasek, który miał gdy był cięższy, ale sprzączka dochodzi obecnie do połowy paska. Cytuję: ?Nadal patrzę w lustro i myślę sobie, co do jasnej Anielci jest??; życie jest wspaniałe, zadziwiająco wspaniałe?.

 

Źródło:
http://fairfield.patch.com/articles/fairfield-speaker-lost-215-pounds-changed-his-life-by-eating-raw

 

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 18:25