header
Wdychanie toksycznych substancji PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 06:28

 

Wdychanie toksycznych substancji

Autor: Laura

Niedziela, 31 maja 2009

Tłumaczenie: Magdalena Ufland

Wiele trucizn można wchłonąć do organizmu nosem. Wierzy się na przykład, że garnki z powłoką nieprzywierającą są źródłem śmiertelnych chemikaliów, a ich wdychanie może być bardzo niebezpieczne.

 

Odświeżacze powietrza są również źródłem niebezpiecznych substancji, które często tak niekorzystnie wpływają na nos, że wpływają negatywnie na zmysł powonienia.

 

Czy kiedykolwiek, choć przez chwilę, przyszło wam do głowy spryskać usta chemicznym odświeżaczem powietrza? Oczywiście, że nie, ponieważ wiecie, że jest to substancja trująca. Dlaczego więc spryskujecie ją powietrze i je wdychacie?

 

Innymi substancjami toksycznymi, z którymi należy się ostrożnie obchodzić, są środki czyszczące, które często wydzielają niebezpieczne i szkodliwe gazy. Przed użyciem tych produktów otwieram okno. Jeżeli używam ich w łazience, rozpryskuję je i wracam po 10 minutach, kiedy większość już opadła. To ma też dodatkową zaletę ? środki czystości zaczynają działać, zanim je zetrę. Powinniście również zakładać rękawiczki, aby wasza skóra nie miała kontaktu z niebezpiecznymi chemikaliami znajdujących się w tych środkach.

 

Mydliny, kurz i pleśń mogą zostać zaabsorbowane nosem. Klimatyzacja może być źródłem niebezpiecznych i szkodliwych substancji.

 

Ogólnie rzecz ujmując: gdy czujecie któryś z tych środków, oznacza to, że jakaś ich część przedostaje się właśnie do waszego organizmu.

 

Źródło: http://www.vegetarian-restaurants.net/Natural-Health/Nose-Absorption.htm

 

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 18:20