header
Surowa dieta czyni cuda PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 06:58

Surowa dieta czyni cuda

Autorka: Brooke Wagenheim

Piątek, 5 czerwca 2009

Tłumaczenie: Magdalena Ufland

Kiedy miałam 10 lat, pojechałam na letni obóz odchudzający ?Strażnicy Wagi?. Zawsze byłam pulchnym dzieckiem i tylko raz w życiu byłam chuda - gdy codziennie ćwiczyłam na siłowni. Przez całe życie walczyłam, żeby być ładna i wysportowana. Jedzenie jest moją pasją; uwielbiam jeść. Uwielbiam również uczyć się o zdrowiu i uzdrawiającej mocy jedzenia, ale nie zawsze robię to, co propaguję. W Fort Myers znajdują się centra sportowo-rekreacyjne i zamierzam codzienne ćwiczyć. Ćwiczę, mam pozytywne nastawienie i w międzyczasie jem surowe pokarmy. Nie sądzę, aby istniała jedna dieta lub styl życia, które działają dla wszystkich. Nie wiem, jaką mam grupę krwi, ale gdybym wiedziała i trzymała się z daleka od pokarmów, które są szkodliwe dla mnie, jestem pewna, że bym bardzo na tym skorzystała (?Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi? to wspaniała książka, którą poleca moja koleżanka Robyn Berry).

 

Mam silny organizm i sprawny system trawienny, więc surowe jedzenie jest dla mnie idealne. To już mój 18. dzień odżywiania się tylko surowym jedzeniem: sałatkami z niegotowanych warzyw, owocami, koktajlami owocowymi, kombuczą, orzechami, wodorostami i odrobiną ? a jakże ? czerwonego wina.

 

Nigdy nie lubiłam wag, więc nie posiadam żadnej. Ale mogę powiedzieć, że przeglądam szafę i wyciągam ubrania, które kiedyś na mnie nie pasowały, a teraz leżą idealnie. Co za ulga!

 

Zawsze robiłam wszystko na 100%. Przeżyłem okresy, gdy piłam za dużo kawy (lub wina?), jadłam za dużo fast-foodów, kładłam się późno spać, objadałem się słodyczami etc. To czego się nauczyłam ? umiarkowanie przede wszystkim ? jest powszechnie znane.

 

Gdy czegoś chcę znajduję sposób, aby to dostać. Moje nastawienie ma wielką moc. Jeśli mnie znasz, wiesz, że nie jestem najbardziej cierpliwą osobą na świecie.

Bogu dzięki za Toma Scotta i jego zajęcia z przedsiębiorczości w Centrum Przedsiębiorczości na Florydzie. Dwa miesiące temu rozpoczęłam 6-tygodniowy kurs. Jedną z pierwszych rzeczy, których nas nauczył o byciu przedsiębiorcami było to, że nie jesteśmy bardzo cierpliwymi osobami i że to jest bardzo dobrą cechą. Zabawne, bo zawsze myślałem, że jest to coś negatywnego. (Dzięki Tom).

 

Fakt, nie jestem cierpliwa, ale kiedy chodzi o przejście na surową dietę, gdy robisz to prawidłowo jest to szybki i całkowicie zdrowy proces. Wasze ciało potrzebuje pożywnego jedzenia, a nie głodówki. Jest to ważne podczas zmiany stylu życia na zdrowszy.

 

Gdy jadłam mięso, czułam, że jestem zdrowsza niż wegetarianin objadający się frytkami czy batonikami. Teraz wiem, że moje ciało mające europejskie korzenie jest zdrowe, wytrzymałe (nadaje się do wielogodzinnej pracy) i bardzo silne.

 

Napisz e-maila do Brooke: cozmoschef@yahoo.com

 

Źródlo:http://www.news-press.com/article/20090513/COLUMNISTS43/905130333/1013/LIFESTYLES

 

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 18:14