header
ODNÓW SWOJE CIAŁO SUROWĄ DIETĄ PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 11:51

ODNÓW SWOJE CIAŁO SUROWĄ DIETĄ

Tłumaczenie : Urania Agata Zdrodowska

Surowa dieta pozwoli Ci jeść tak dużo surowej żywności jak chcesz i nadal tracić wagę. Wyobraź sobie, nieskończoną różnorodność surowych ciasteczek, lodów, pizzy i w tym samym czasie odnawiasz swoje ciało, przywracając je do zdrowej, niskiej wagi.

Człowiek jest jedynym zwierzęciem na świecie, które gotuje swoje pożywienie. Dzikie zwierzęta, w przeciwieństwie do ludzi jedzą tylko wtedy, gdy są głodne, a ich jedzenie spożywane w jego naturalnym, surowym stanie. Gdy surowe, żyjące jedzenie zostanie ogrzane (gotowanie, pieczenie, etc), zaczyna tracić enzymy, substancje odżywcze i minerały, których ciało używa jako odżywek. Na przykład lipaza, enzym rozkładający tłuszcz, w obfitości występuje w surowym pożywieniu, lecz ginie, gdy ugotujesz surowe pożywienie. Lipaza pomaga twemu ciału w trawieniu, dystrybucji tłuszczu i spalaniu tłuszczu w celu pozyskania energii. Jeśli twoje ciało nie jest odpowiednio odżywione, wysyła sygnał głodu do mózgu i jesz więcej. Zrównoważona surowa dieta dostarcza wszystkich enzymów, witamin, minerałów i białek, które zbudują twoje ciało. Gdy twoje ciało stanie się prawidłowo odżywione, odkryjesz, że pożądasz mniej pożywienia.

Według opinii wielu osób, które przyjęły surowy sposób żywienia (www.thegardendiet.com) , ciało pożąda surowych tłuszczów i olejów (np. kwasów tłuszczowych omega). Jeśli podgrzewasz tłuszcze lub oleje, tworzy to toksyny, których ciało nie może się przerobić. Dodając surowe tłuszcze i oleje do swej diety wspomożesz utratę wagi, ponieważ pomaga to zwiększyć tempo przemiany materii, a więc spalanie większej ilości kalorii.

W 1940 r. Rolnicy próbowali używać surowego oleju kokosowego by utuczyć swoje zwierzęta, aż odkryli, że sprawia to, że zwierzęta stają się szczupłe i aktywne. Chcieli utuczyć je na rzeź, więc w ciągu 10 lat wybrali podawanie im gotowanej żywności.

Co będę jadł na surowej diecie?

Wegańska surowa dieta zawiera różnorodność świeżych owoców i warzyw, świeżo wyciskanych soków, surowych orzechów i nasion, które są moczone wodzie i nieskończoną ilość przepisów na surowe potrawy.

Proste i smakowite surowe przepisy na desery, przystawki, dania główne i wiele innych możesz znaleźć na stronie www.rawsacramento.net/recipes.htm i wielu książkach na temat surowej żywności.

Jakie są korzyści z surowej diety?

Początkujący będący na surowej diecie donoszą o bezwysiłkowej utracie wagi, podniesieniu poziomu energii, poprawie wyglądu skóry oraz trawienia i poprawie całego zdrowia.

?Zacząłem jeść na surowo półtora miesiąca temu (85-95% surowego) i pozbyłem się ponad 10 kg wagi! Moje problemy z bezsennością znikły, nie mam już depresji, mam o wiele więcej energii, moja skóra świetnie wygląda i czuję się wprost fantastycznie! ? Mary Caldwell, Folsom, CA.

Więc, na co czekasz? Ciesz się wszystkimi surowymi deserami, jakich łakniesz i obserwuj spadek twojej wagi i jednoczesną poprawę całego zdrowia. Po więcej informacji jak przejść na 100% surową dietę, spotkać ludzi podobnie jedzących, wejdź na stronę www.magicsuds.net oraz www.hacres.com .

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 16:13