header
Twoja skóra jest odbiciem Twojego wewnętrznego zdrowia PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 11:54

Twoja skóra jest odbiciem Twojego wewnętrznego zdrowia.

tłumaczenie : Urania Agata Zdrodowska

Gnębi Cię trądzik?

Czy może masz naturalnie czystą skórę i chcesz poznać sekrety zachowania

pięknej, promiennej cery lub polepszenia zdrowia?

Twoja skóra jest największym organem

ciała w wydalaniu i detoksykacji. Toksyny, które wchłaniasz do swojego ciała (włączając

przepisane i nie przepisane leki) wydalane są przez gruczoły łojowe i mogą

objawić się jako trądzik gdziekolwiek na ciele. Większość produktów leczących

trądzik zawiera ostre chemikalia, które wysuszają Twoją skórę i powodują stałą

bitwę pomiędzy ciałem a jego wydzielinami, ostatecznie robiąc więcej szkody niż

pożytku.

Wolna od skaz skóra wymaga by zająć się zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi przyczynami trądziku.

Właściwa dieta, ćwiczenia, relaksacja i naturalne produkty na trądzik są niezbędną terapią by osiągnąć długoterminowy sukces. Gdy jesteś zdrowy wewnątrz, twoja skóra pokazuje to!

The Ultimate Clear Skin Plan Karen Jessett (www.acne-advice.com) zarysowuje przyczyny trądziku i kilka sposób na uzdrowienie ciała wewnętrznie i zewnętrznie by znaleźć długoterminową ścieżkę do naturalnie czystszej skóry.

Kilka przyczyn trądziku:

?             Hormony: U wielu ludzi trądzik zaczyna się w okresie pokwitania. Ciało zaczyna wytwarzać hormony zwane androgenami. Androgeny powodują powiększenie i nadpobudliwość gruczołów łojowych u ludzi z trądzikiem. Wrażliwość na te androgeny powoduje też trądzik podczas cyklu miesiączkowego a czasem w ciąży. Nadmierny łój (sebum) na powierzchni skóry blokuje pory. Wewnątrz porów, namnażające się bakterie powodują zapalenie, które prowadzi do trądziku.

?             Stres: Stres powoduje produkcję hormonów, takich jak kortyzol, który może pogorszyć trądzik. Stres powoduje też zwolnienie tempa pracy układu trawiennego, co jest także związane  z trądzikiem.

?             Ostre, wysuszające kosmetyki: wysuszają one zbytnio skórę, powodując wydzielanie się z gruczołów łojowych większej ilości łoju w celu kompensacji suchości. Sucha skóra doprowadza także do nadmiernej ilości martwych komórek naskórka. Więcej łoju i nadmiar martwych komórek naskórka to zablokowane pory i większy trądzik.

Unikaj kofeiny i innych stymulatorów. Kofeina pobudza produkcję hormonów.

Jedz pożywienie regulujące pracę hormonów, takie jak alfa alfa (lucerna), siemię lniane, owies, seler, pietruszka, rabarbar, koper włoski, i olej z pierwiosnka.

Wykorzystuj techniki relaksacyjne i ćwiczenia pomocne w         unikaniu stresu.  Używaj tylko naturalnych, roślinnych produktów leczących trądzik, które są wolne od agresywnych, wysuszających składników. Omijaj produkty zawierające następujące chemiczne składniki: alkohol, isopropyl myristate, lanolinę, sodium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate, propylene glycol ( przyp. tłum. glikol propylenowy występuje w niemal każdym balsamie do ciała i kremach do twarzy i innych ?nawilżających? kosmetykach?, czytaj więc uważnie spis składników na opakowaniu produktu i wybieraj te naturalne np. oparte na glinkach czy naturalnych olejkach, im krótsza lista składników tym lepiej dla ciebie), olej mineralny, paraben.

Złota Lista 10 Pokarmów pomagających zredukować trądzik : awokado, mango, papaja, rzeżucha wodna, czosnek, seler, oliwki, orzechy brazylijskie, pestki z dyni, zioła, dzikie jadalne rośliny, sałaty i owoce jagodowe.

Jedzenie, którego należy unikać: produkty mleczne, rafinowane i gotowane węglowodany, gotowane tłuszcze i mięso. Wszystkie te produkty są kwasotwórcze i powodują zaśmiecanie systemu trawiennego. Jeśli jedzenie podróżuje zbyt wolno przez ciało, tworzą się toksyny i jeśli nie uwalniają się naturalnymi procesami, zostają usunięte przez skórę, powodując trądzik.

Jeśli odżywiasz swe ciało od wewnątrz i od zewnątrz , będzie ono pracować w harmonii a twoja skóra będzie lśnić!

 

 

Serdecznie  polecam  książkę The Ultimate Clear Skin Plan

Karen Jesset. Jesset stworzyła stronę www.acne-advice.com by podzielić się

informacjami jak naturalnie traktować tę rozpaczliwą kondycję. Spędziła ona 10

lat zdobywając informacje doprowadzające do pozbycia się z sukcesem jej

trądziku. książka ta dostarczy ci wszystkiego, czego potrzebujesz wiedzieć by

odnieść długoterminowy sukces w postaci zdrowej, wolnej od skaz skóry.

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 16:12