header
Doświadcz siły witarianizmu PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 12:15

Doświadcz siły witarianizmu

Tłumaczenie: Ania Nowak

The National Cancer Institute jest autorem kampanii pod hasłem "5-A-Day? (?Pięć razy dziennie?) promującą zdrowie poprzez spożywanie 5 do 9 (lub więcej) porcji owoców i warzyw dziennie. Wielu, którzy zrobili już krok w kierunku diety ?5 do 9 razy dziennie surowe? poznało jej zalety. Surowe warzywa i owoce to naturalny wybór dla organizmu, a surowe składniki w kosmetykach to najlepszy środek dla skóry.

Dlaczego surowe?

Owoce I warzywa w swojej naturalnej - surowej postaci są w stanie zapewnić organizmowi wszystkie witaminy i składniki odżywcze oraz naturalne enzymy wspomagające proces trawienia. Dieta złożona z surowego pożywienia wymaga mniejszych nakładów energii podczas trawienia, co sprawia, że mamy więcej energii.

?Powinniśmy wydawać pieniądze gdzie indziej niż przy półce z witaminami.? Melanie Polk, Dyrektor Instytutu Żywienia na the American Institute of Cancer Research

Po posiłku złożonym z gotowanych potraw czujemy się senni. Według danych FDA, podgrzewane tłuszcze stają się trans-tłuszczowcami, podgrzewane białka zawierają wolne rodniki, a podgrzewane węglowodany mają mnóstwo toksyn. Proces pogrzewania niszczy w pożywieniu witaminy, składniki odżywcze oraz enzymy. W rezultacie organizm musi wykorzystać więcej energii przy trawieniu, ponieważ musi wytworzyć własne enzymy by strawić pokarm. Towarzyszą temu niepożądane oznaki oczyszczania się organizmu (np. niestrawność, zgaga, bóle głowy, trądzik, zmarszczki oraz oznaki starzenia).

W 1978 w raporcie zatytułowanym ?Diety oraz choroby śmiertelne? wybrana przez Senat Stanów Zjednoczonych Komisja do spraw żywienia stwierdziła, że dieta Amerykanów jest odpowiedzialna za rozwój chorób chronicznych takich jak choroby serca, choroba wieńcowa, rak, cukrzyca, wylewy, itp.

Podobnie jak w przypadku pokarmów, surowe substancje roślinne zawarte w kosmetykach zawierają enzymy i składniki odżywcze, które są lepiej absorbowane, co wpływa na piękny, zdrowy i zadbany wygląd skóry. Surowe składniki takie jak aminokwasy, minerały, enzymy i inne substancje roślinne począwszy od nasion a na roślinach zielonych skończywszy maja zdolność do oczyszczania, odnowy, dotlenienia, nawilżenia i odmłodzenia skóry. Według Davida Wolfa, autora ?Eating for Beauty?, eatingforbeauty.com, skóra jest nie tylko największym organem wydalniczym, ale i asymilacji. Dlatego powinniśmy uważać by niestosować na skórę czegoś, co byłoby toksyczne do zjedzenia. Surowe składniki w kosmetykach odżywiają skórę od zewnątrz, uzupełniając odżywianie wewnetrzne.

Jakie są zalety surowych składników?

Ciało na pewno odwdzięczy się za włączenie w dietę surowych warzyw i owoców, a także za ich używanie w kosmetykach. Jedzenie 5 do 9 (lub więcej posiłków złożonych z surowych owoców i warzyw dziennie zapewnia wzrost poziomu energii, utratę wagi bez wysiłku oraz młody wygląd.

"Medical News Today" z 11 lutego 2004 określił dietę witariańską jako jedną z siedmiu obecnie najpopularniejszych diet na świecie, na równi z Dietą Atkinsa, makrobiotyczną oraz Zone Diet. Raport oparto na szczegółowych badaniach przeprowadzonych przez Medilexicon. Dieta ta była jedną z zaledwie dwóch na liście, którą lekarze określili jako nie mającą skutków ubocznych. Odżywianie skóry naturalnymi, surowymi składnikami w produktach kosmetycznych daje niesamowite rezultaty w bardzo krótkim czasie.

Wielu, którzy spróbowali diety ?5 do 9 razy dziennie surowe? i korzystali z naturalnych kosmetyków poznało już ich zalety. Żywe, naturalne składniki w kosmetykach wprowadzą naturalną równowagę w ciele. Najwyższy czas samemu przekonać się o zaletach surowego!

Więcej informacji o niesamowitym organicznym toniku złożonym w 100% z surowych składników: Kontakt: (916) 366-3898, Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Ebay ID: magic_suds. Veronika Clay Źródło: http://www.magicsuds.net/magic_suds_J315.htm


Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 16:06