header
Afrodyzjaki i ich działanie PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 12:22

Afrodyzjaki i ich działanie

 

Tłumaczenie Ania Nowak


Niektóre z nich są tu tylko z powodu kształtu, inne ze względu na smak i aromat, a część ze względu na właściwości chemiczne, które ponoć wzmagają popęd płciowy. This is by no means a complete list and, unless otherwise noted, there is no readily available research to back up their claims.Lista ta z pewnością nie jest kompletna, nie istnieją też żadne badania w pełni potwierdzające lub zaprzeczające właściwościom roślin tu wymienionych.

.Anyż
Zwany również jako anyżek, starożytni grecy i rzymianie, że można rozbudzić pożądanie żując nasiona anyżu.
Aniseed does include estrogenic e (female hormones), .Anyżek zawiera estrogeny (żeńskie hormonu płciowe), powoduje również wzrost poziomu testosteronu.


T.
Awokado
Aztecy nazwali drzewo tej rośliny ?drzewem jąder?, ponieważ owoce rosną parami zwisając z drzewa przypominając jądra.
.Moc afrodyzjaku polega na podobieństwie.


I.
Banany
Nie tylko owoce bananowca mają kształt falliczny, ale również kwiaty tej rośliny.
Banany są bogate w potas i witaminy z grupy B, które są niezbędne do produkcji hormonów płciowych.


For centuries, people said that basil stimulated the sex drive and boosted fertility as well as producing a general sense of well being.
Bazylia
Od wieków ludzie uważali, że bazylia stymuluje popęd płciowy, zwiększa płodność jak również ogólnie poprawia samopoczucie.
The scent of basil was said to drive men wild -- so much so that women would dust their breasts with dried and powdered basil.Ponoć zapach bazylii doprowadza mężczyzn do szaleństwa ? o ile kobieta oprószy piersi sproszkowana bazylią. Basil is one of the many reported aphrodisiacs that may have the property of promoting circulation.Bazylia jest jednym z wielu afrodyzjaków, które poprawiają krążenie.


Kardamon
Kardamon to aromatyczna przyprawa.
.W niektórych kulturach wierzy się, że ma on niesamowite właściwości jako afrodyzjak i jest skuteczny w leczeniu impotencji. .Jest on bogaty w kineol, który poprawia krążenie krwi tak gdzie się go zaaplikuje.


.
Czekolada
Czekolada do wieków była kojarzona z miłością i flirtem.
.Pierwotnie pochodzi z lasów deszczowych ameryki Południowej. W kulturze Majów uznawano kakaowiec za boską roślinę, ?pokarm bogów.? .Plotka mówi, że aztecki władca wypijał dziennie 50 kielichów czekolady by zwiększyć swoje możliwości seksualne.

R.Z badań wynika, że czekolada zawiera fenylotylamine i serotoninę, które są związkami wpływającymi na poczucie szczęścia. Pojawiają się one naturalnie w naszych organizmach, są uwalniane przez mózg gdy czujemy się szczęśliwi, zakochani lub czujemy namiętność. Powodują uczucie euforii, jak podczas miłości.

.Poza tymi dwoma związkami chemicznymi, naukowcy z Neuroscience Institute w San Diego, w Kalifornii są zdania, że czekolada może zawierać związki o podobnym działaniu jak marihuana. .Substancja ta to neurotransmiter o nazwie anandemidyna. ilość w czekoladzie nie pozwala na osiągnięcie stanu odurzenia jak w przypadku marihuany, ale wystarcza by spowodować przyjemne odczucia jakie dają serotonina i fenylotylamina?Czy to wpływa na zwiększenie popędu seksualnego? .Pewnie nie ? jednak jeśli wpływa na dobre samopoczucie, może pomóc w przełamaniu oporów.


Marchew
To falliczne warzywo od starożytności wiązano ze stanem seksualnego podniecenia, na Bliskowschodnich dworach uważano, że pomaga uwodzić.


E
Papryczki Chili
Jedzenie tych papryczek powoduje fizjologiczne reakcje organizmu jak pocenie się, przyspieszenie rytmu serca, podobnie jak podczas uprawiania seksu.
T.Kapsaicyna, którą zawierają uśmierza ból. Jednym ze znanych skutków jedzenia papryczek chili w dużych ilościach są podrażnienia genitaliów i cewki moczowej co może dawać podobne oznaki jak stan podniecenia seksualnego.

Ogórek
Poza fallicznym kształtem, zapach ogórka ponoć rozbudza kobiety stymulując krążenie krwi w waginie.


.
Figi
Figi są kolejnym owocem, który jest afrodyzjakiem ze względu na wygląd.
An open fig is thought to look similar to female sex organs.Dojrzała figa wygląda podobnie do kobiecych organów płciowych.


Long ago, Tibetan monks were not allowed to enter the monastery if they had been eating garlic because of its reputation for stirring up passions.
Czosnek
Dawno temu, zakazywano Tybetańskim mnichom wstępu do klasztoru jeżeli jedli czosnek ponieważ wzmagał żądze.
Garlic increases circulation.Czosnek poprawia też krążenie.


.
Korzeń imbiru
Ludzie od wieków uważali imbir za afrodyzjak ze względu na zapach oraz właściwości poprawiające krążenie.


Miód
W średniowieczu ludzie pili miód pitny by zwiększać pociąg seksualny.
starożytnej Persji, nowożeńcy pili miód pitny codziennie przez cały miesiąc (przez miesiąc miodowy) ".po ślubie by zapewnić sobie dobre samopoczucie i szczęście w małżeństwie..Miód jest bogaty w witaminy B (konieczne do produkcji testosteronu) oraz bor (nadzoruje metabolizm organizmu oraz pomaga przetworzyć estrogen). Niektóre badania sugerują, że może podwyższyć poziom testosteronu we krwi.


In ancient China, people used licorice to enhance love and lust.
Lukrecja
W dawnych Chinach używano lukrecji by zwiększyć pożądanie i potęcję.
The smell appears to be particularly stimulating.Zwłaszcza zapach działa szczególnie stymulująco. Alan R. Hirsch, MD, neurological director of the Smell and Taste Treatment and Research Foundation in Chicago, conducted a study that looked at how different smells stimulated sexual arousal.Neurolog Alan R. Hirsch, dyrektor Smell and Taste Treatment and Research Foundation w Chicago przeprowadził badania jak różne zapachy stymulują pobudzenie seksualne. He found that the smell of black licorice increased the blood flow to the penis by 13 percent.Dowiódł, że zapach czarnej lukrecji zwiększa przepływ krwi w penisie o 13%. When combined with the smell of doughnuts, that percentage jumped to 32.A gdy zmieszane z zapachem pączków, procent ten wzrasta do 32.


.
Gałka muszkatołowa
W starożytnych Chinach, kobiety ceniły gałkę muszkatołową jako afrodyzjak, naukowcy odkryli, że wpływa na wzrost aktywności seksualnej u myszy.
Nie ma jednak dowodów, że tak samo dzieje się u ludzi. .W dużej ilości gałka muszkatołowa powoduje halucynacje.


R.
Ostrygi
Już w drugim wieku naszej ery Rzymianie używali ostryg jako afrodyzjaku
.Są bogate w cynk, co ponoć poprawia potencję.(Inna hipoteza głosi, że przypominają żeńskie genitalia.).Niedawno odkryto, że małże, omółki i ostrygi zawierają kwas D-asparynowy i związki NMDA, które mogą wpływać na uwalnianie hormonów płciowych jak testosteron i estrogen..Nie dowiedziono jednak czy zawierają ich odpowiednią ilość by spowodować istotne zmiany.


.
Papaja
Papaja (podobnie jak anyż) zawiera estrogeny.

W medycynie ludowej używano jej by wywołać okres oraz spowodować laktację, przyspieszyć poród i zwiększyć kobiece libido.


.
Orzeszki piniowe
Ludzie od średniowiecza używali orzeszków piniowych by stymulować libido.
.Podobnie jak ostrygi, zawierają dużo cynku. .Od wieków wykorzystywano je do przygotowywania miłosnych mikstur. , arabski madyk rekomendował zjedzenie 100 orzeszków piniowych przed pójściem do łóżka.


Source:Źródło: http://health.howstuffworks.com/aphrodisiac3.htmhttp://health.howstuffworks.com/aphrodisiac3.htm


Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 16:04