header
KLUCZ DO ZAPOCZĄTKOWANIA DIETY WITARIAŃSKIEJ PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 14:41

 

KLUCZ DO ZAPOCZĄTKOWANIA DIETY WITARIAŃSKIEJ

copy right: rawpeople.com

Tłumaczył: Aleksander Kwiatkowski

Wiele osób jest wręcz przytłoczonych, wyzwaniem stania się wegano-witarianinem, ponieważ uważają, że będzie bardzo ciężko się tego trzymać. To jest trudne przejście, ale większość ludzi, którzy przeszli na surową dietę wegańską stwierdziło, że stało się to dla nich, drugą naturą, a po oczyszczeniu organizmu, będącego uprzednio na diecie bogatej w tłuszcze, konserwanty itp, przystosowało się do nowego wyboru dietetycznego. Wiele osób zaczyna to przejście, od uczestnictwa w programach, jakie oferują zdrowotne ośrodki witariańskie, ośrodki w których można dowiedzieć się o witariańskim stylu życia, po tym doświadczeniu, takie osoby stają się zdrowsze, bardziej ożywione. Każdy może przejść na ten styl życia i to bez pomocy profesjonalistów, wystarczy gdy posiada się odpowiednią siłę woli.

Surowa dieta wegańska jest jedną z najbardziej wymagających, ale w rzeczywistości, zmiana stylu życia, to coś więcej niż dieta, wraz z nim, przychodzi znacznie więcej korzyści zdrowotnych. Ten styl, wymaga zaprzestania spożywania wszelkich przetworzonych produktów skrobiowych, rafinowanego cukru i tłuszczów zwierzęcych, w ten sposób, wymagane jest, aby zaprzestać spożywania niezdrowych produktów, wtedy pozostają jedynie zdrowe, surowe artykuły spożywcze. Osobom będącym już na diecie wegańskiej, znacznie łatwiej przejść na wegano-witarianizm, ponieważ nie spożywają oni tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Jest zazwyczaj trudniej pozbyć się produktów w skład których, wchodzi przetworzona skrobia i cukry, ponieważ są dla nas wygodne artykuły, ale rezygnacja z nich jest bezwzględnie konieczna, i to bez żadnego oszukiwania siebie samego.

W surowej diecie wegańskiej, bardziej istotnie jest zaprzestanie spożywania niezdrowych produktów, niż rozpoczęcie spożywania zdrowych, surowych artykułów spożywczych. Spożywanie mnóstwa witariańskich batonów, ekologicznych owoców i warzyw, orzechów i innych zdrowych produktów, nie pomoże, jeżeli nadal spożywamy artykuły typu: czipsy, łakocie załadowane cukrem, białą mąką i rafinowanymi tłuszczami, itp. Nie zaleczymy naszego organizmu, nie otrzymamy wszystkich korzyść zdrowotnych z diety witariańskiej, dopóki dopóty całkowicie nie wyeliminujemy tych śmieciowych artykułów, z naszej diety. Konieczna jest całkowita rezygnacja z tego rodzaju artykułów.

Dieta wegano-witariańska, zwłaszcza na początku, nie będzie łatwa, ale gdy przejdziemy pomyślnie okres przejściowy, taka dieta staje się dla nas drugą naturą, a nasze ciało staje się coraz bardziej zestrojone z Matką Naturą.


Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 16:00