header
Zasady surowej diety wegańskiej PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 14:43

 

Zasady surowej diety wegańskiej

 

COPYRIGHT RAWPEOPLE.COM

Wszstkie prawa zastrzeżone

 

 

Dla wielu ludzi jedzenie jedynie surowych produktów do końca życia brzmi zbyt skomplikowanie, aby to nawet rozważyć. Lecz gdy zdasz sobie sprawę jak niezdrowe są potrawy, które spożywasz oraz jak pyszne mogą być surowe dania, może się zdarzyć, że będzie to jedyny oczywisty wybór. Surowa dieta obejmuje warzywa, owoce, orzechy, nasiona, kiełki, produkty zbożowe i rośliny strączkowe. Rezygnacja z pozostałych produktów jest często najtrudniejszą częścią przejścia na dietę, ale jedynym sposobem, aby w pełni skorzystać z jej zalet.

 

Produkty, które należy wyeliminować, aby naprawdę być na surowej diecie wegańskiej to białka zwierzęce, produkty mleczne, cukier rafinowany i przetworzona skrobia. Jeżeli rezygnacja ze wszystkich tych produktów od razu wydaje się zbyt trudna, najlepszym sposobem na rozpoczęcie diety jest zrezygnowanie z dwóch najbardziej niebezpiecznych grup i zwiększanie surowych produktów w diecie. Tymi dwoma najniebezpieczniejszymi grupami produktów są cukier rafinowany i skrobia przetworzona. Wchodzą one w skład wielu ulubionych gotowych dań, takich jak ciasta, ciastka, cukierki, produkty piekarnicze i cukiernicze, chleby, makarony oraz płatki. Lecz na szczęście jest wiele surowych, pysznych i odżywczych produktów, które mogą je z łatwością zastąpić.

 

Po uwzględnieniu surowych przepisów w twoich posiłkach i eliminacji dwóch niebezpiecznych grup będziesz mógł w końcu zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych i produktów mlecznych oraz spożywać jedynie warzywa, owoce, orzechy, nasiona, kiełki, produkty zbożowe i rośliny strączkowe. Tajemnica prawdziwej surowej diety wegańskiej polega na całkowitej rezygnacji z rafinowanego cukru, przetworzonej skrobi, czerwonego mięsa i krowiego mleka. Dla tych, którzy są na 100% wegańskiej diecie i nie spożywają ryb oraz drobiu istnieje wiele surowych produktów, które są pełne białka i dostarczą ci energii, której potrzebujesz.

 

Przejście na surową dietę wegańską nie jest łatwe, lecz dzięki jej zdrowotnym zaletom wkrótce ten sposób jedzenie będzie jak najbardziej naturalny.

 

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 15:59