header
Zdrowotne właściwości surowego czosnku PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 14:51

 

 

Zdrowotne właściwości surowego czosnku

 

COPYRIGHT RAWPEOPLE.COM

Wszstkie prawa zastrzeżone

 

Czosnek jest jednym z najważniejszych składników zdrowego, surowego pożywienia, ponieważ zawiera dużo witaminy B6, witaminy C i minerałów: magnezu, selenu, fosforu, miedzi, wapnia i żelaza. Czosnek zawdzięcza swoje zdrowotne właściwości głównie wysokiej zawartości składników zawierających siarkę, np. alicyny, która dzięki właściwościom antybakteryjnym pomaga zwalczać infekcje takie jak popularne przeziębienie i grypę. Czosnek stanowi również potężne surowe jedzenie, ponieważ uznano, że obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi. Większość witariańskich książek kucharskich zawiera smaczne przepisy, które wykorzystują ostry smak czosnku.

 

Każde surowe pożywienie pełni ważną rolę, a czosnek jest warzywem, które odgrywa ich wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o twoje zdrowie. Należy do rodziny liliowatych i jest blisko spokrewniony z cebulą i porem, które również wykazują wiele zdrowotnych właściwości. Czosnek jest hodowany na całym świecie i jest używany w praktycznie każdej kulturze ? od kuchni tajskiej, przez włoskie potrawy, po latynoskie przysmaki. Mimo że główka jest najczęściej spożywaną częścią, właściwie z całej rośliny możemy uzyskać pyszne efekty. W witariańskich książkach kucharskich można znaleźć wskazówki jak wykorzystać całą roślinę podczas przygotowania różnych przepisów.

 

Wiele witariańskich przepisów jest inspirowana Azją, co jest logiczne biorąc pod uwagę, że czosnek pochodzi z Azji Środkowej, chociaż nikt nie wie jak długo przed pierwszym udokumentowanym użyciem był on stosowany. Chińczycy używają czosnku od ponad 3 000 lat, podczas gdy informacje zapisane w Sanskrycie sugerują wykorzystanie czosnku około 5 000 lat temu. Prawdopodobnie starożytni Grecy wiedzieli co nie co o właściwościach zdrowotnych surowego pożywienia, ponieważ Arystoteles, Pliniusz i Hipokrates wspominają wykorzystanie czosnku w celach terapeutycznych.

 

W wielu pysznych witariańskich przepisach czosnek występuje jako jeden z głównych smaków. Poszukajcie witariańskich książek kucharskich, które zawierają przepisy takie jak alkaliczna zupa kojąca, sos marinara, śródziemnomorska sałatka, orzechowe kuleczki, łatwa sałatka szpinakowa, pikantna zupa pomidorowa, nadziewane grzyby, pasta z pomidorów i czosnku, sałatka tajska i zimowa zielona zupa

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 15:57