header
Zmiana diety na surową PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 14:54

 

 

Zmiana diety na surową

 

COPYRIGHT RAWPEOPLE.COM

Wszstkie prawa zastrzeżone

 

Istnieje wiele rzeczy, które zniechęcają ludzi od rozpoczęcia surowej diety. Dla tych, którzy rozpoczynają tę podróż zmiana diety może wydawać się zbyt trudna. Jednak po całkowitym przejściu na surową dietę wegańską jej zalety znacznie przewyższają wady odtruwania a dieta wydaje się czymś najzupełniej naturalnym. Rezygnacja z rafinowanego cukru, przetworzonej skrobi, mięsa, produktów mlecznych i kofeiny nigdy nie jest łatwa. Lecz przestawienie się na ekologiczne surowe pożywienie będzie znacznie łatwiejsze, jeśli jesteś przygotowany na emocjonalne efekty odtruwania.

 

Jedną z pierwszych rzeczy zauważanych po przejściu na surową dietę to fakt, że zbędne produkty przemiany materii i toksyny są wydalane z ciała w moczu. Pijąc duże ilości wody, zwłaszcza alkalicznej wody pitnej, można zredukować niepożądane efekty uboczne. Zmiana diety może również sprawić, że będziesz bardziej wrażliwy w okresie odtruwania, ponieważ nie będziesz mógł utopić swoich smutków w niezdrowym jedzeniu, takim jak ciastka, czipsy i lody. Dlatego dobrym pomysłem jest przyjaciel lub terapeuta, którzy wysłuchają nas podczas okresu przejściowego.

 

Gdy ustąpi emocjonalne odtruwanie i organizm przyzwyczai się do surowego stylu życia, pozytywne efekty tej zdrowej diety zaczną być widoczne. Wielu ludzi odczuwa większą świadomość i wrażliwość, co może być rezultatem enzymów w organizmie, które pochodzą od zdrowszego jedzenia. Surowa wegańska dieta ma również pozytywny emocjonalny efekt: bycie bliżej natury i dalej od toksycznych emocji, które przychodzą z niezdrowym stylem życia.

 

Wielu ludzi podczas przejścia na surową dietę udaje się na wyjazd do ośrodka witariańskiego lub konsultuje się z doradcą. Jeśli przetrwasz ten emocjonalnie ciężki okres, będziesz mógł korzystać z wielu zalet diety oraz żyć zdrowszym i bardziej naturalnym życiem.

 

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 15:56