header
Surowe, wegańskie piękno PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 15:18

 

Surowe, wegańskie piękno

Wywiad z założycielem "Eco Lips" Stevenem Shriverem.

Tłumaczyła Justyna Romanowska

 

COPYRIGHT RAWPEOPLE.COM

Wszstkie prawa zastrzeżone


Pisarz, wspierający ideę Raw People miał zaszczyt przeprowadzić wywiad ze Stevenem Shriverem, założycielem Eco LIps, firmy produkującej wegański (bez udziału cierpienia zwiarząt) balsam do ust. Historia Eco Lips zrodziła się z miłości. Steve najpierw poznał Andreę Danielson, kobietę, która przygotowywała malutkie porcje wegańskiego balsamu do ust we własnej kuchni. Najpierw zakochał się we właściwościach balsamu do ust, a potem zakochał się w Andrei. Para pobrała się w 1997 r. W 2003 Steve i Andrea stworzyli własną firmę, wytwarzającą kosmetyki do pielęgnacji ciała dla wielu wiodących firm kosmetycznych.

Ich firma szybko stała się ważna na rynku kosmetyków naturalnych. Obecnie ich balsam do ust jest wytwarzany ręcznie w Cedar Rapids, Iowa. Dużą uwagę przywiązuje się do ekologicznych warunków produkcji. Produkty są oparte wyłącznie o składniki roślinne, nigdy nie testowane na zwierzętach.

Poza tym, że Steve Shriver jest założycielem Eco LIps jest on również filantropem i eko-entuzjastą. Jest pomysłodawcą elektrowni słonecznej (pracował nad IRENEW Iowa Renevable Energy Assotiation), która to inicjatywa zaowocowała największym projektem pozyskiwania energii ze słońca w Iowa. Zyskał przy tym projekcie poparcie władz stanowych.

W 2003r. Steve przebiegł 52 mile z Cedar Falls do Cedar Rapids (Iowa) w mniej niż 9 godzin, aby zebrać pieniądze na rzecz ludzi bezdomnych w Iowa.

W kwietniu 2007 zorganizował maraton organiczny. 10 - dniowe wydarzenie, w którym chodziło o przebiegnięcie stanu Iowa i jednocześnie nagłośnienie organicznego stylu życia.

"Chciałem zrobić coś aby wypromować ekologiczny tryb życia. To moja pasja", mówi Steve.

W 2008 r. Steve otrzymał nagrodę "40 under 40" od Natural Foods Merchandiser za szczególne działania na polu innowacyjności i zaangażowania w życie publiczne. W tym samym roku dostał też nagrodę Radish Award za swój maraton organiczny, co było inspiracją dla wielu mieszkańców US do podejmowania podobnych działań.

Steve jest typem sportowca. Wspina się po górach, po lodowcach, bierze udział w triatlonie. Do tego weganin.

- Opowiedz więcej o Eco Lips. W jaki sposób stworzyłeś ten produkt?

- To historia miłosna. Na początku lat 90 tych poznałem dziewczynę, która robiła organiczne balsamy do ust. Zakochałem się w niej. Spędziliśmy lata doskonaląc nasz produkt. Jest on przechowywany w róznych warunkach: kieszenie, samochód, torba i chodzi o to, żeby zawsze było przyjemnie z niego korzystać.

- Wspominałeś, że balsam jest produkowany bez udziału doświadczeń na zwierzętach. Co to oznacza? Czy naprawdę jest on w pełni wegański?

- Oczywiście! Jestem weganinem już ponad dekadę. Nigdy nie moglibyśmy testować naszych produktów na zwierzętach.

- Jakie są naturalne składniki w Eco Lips?

- Eco Lips Bee free zawiera olej słonecznikowy, olej jojoba, Candelilla Wax (roślina), masło kakaowe, olejki eteryczne, rumianek. Dodajemy też vit. C, vit.E i ekstrakt rozmarynu, jako antyoksydanty. Jak dotąd stworzyliśmy najlepszy wegański balsam do ust na rynku.

- Czy możesz powiedzieć, w jaki sposób dokładnie składniki balsamu nawilżają usta?

- Najważniejsze jest odpwiednie dobranie proporcji oleju i wosku.

Mamy skoncentrowany nierafinowany złoty olej jojoba, nazywany przez niektórych płynnym złotem jako, że naśladuje pod względem nawilżenia ludzkie sebum. Olej słonecznikowy pomaga zachować istniejącą wilgoć w skórze podczas gdy candelilla działa jak warstwa ochronna. Pozostałe składniki działają łagodząco.

- Czy możesz powiedzieć, co robisz aby chronić środowisko naturalne?

- Odpowiedzialność za środowisko mamy wpisaną w DNA naszej firmy. Przyciągamy ludzi (pracowników i klientów) którzy myślą i czują jak my. Eco Lips jest wytwarzany w czystej części stanu Iowa. Urodziłem się tutaj i do niedawna nie widziałem jak piękne i czyste są te tereny. Mamy świerze powietrze, dużo przestrzeni. Ludzie, którzy tu żyją mają silną etykę pracy.

Bardzo dbam o zdrowie, chociaż czasami lubię zaszaleć. Wspinam się po górach, po lodowcach..Byłem w Yosemite, w Nepalu i Argentynie. Biegałem w wielu maratonach, włączając w to mój własny "Organic Endurathon", kiedy biegłem przez 5 dni 131 mil, jedząc organiczne jedzenie. Mnóstwo czasu spędzam na zewnątrz. I dużo pracuję. Chcę pozostawić po sobie tyle dobrego, ile to możliwe.

Eco Lips można znaleść na Facebooku oraz na stronie www.ecolips.com

Autor: Jeanne Grunert

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 15:47