header
Surowe piękno PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 15:24

 


Surowe piękno

Tłumaczenie: Paweł Demidowski

Prawdziwe piękno drzemie pod powierzchnią,

czekając na wskrzeszenie w każdym z nas...

 

COPYRIGHT RAWPEOPLE.COM

Wszstkie prawa zastrzeżone

 

Powiadają, że piękno jest tylko powierzchowne - nie zgadzam się z tym.

 

Piękno pochodzi z wewnątrz. Jednakże, ja nie mówię tylko o fizycznym pięknie, w sensie wyglądu i atrakcyjności, czy też w sensie jak miły lub paskudny jest czyjś charakter. Mówię o wewnętrznym pięknie, które promienieje ze środka tak mocno, że włosy, skóra i oczy człowieka zdają się być okryte blaskiem. Mówię tu o pięknie które przepełnia wszystkie pory - pięknie, które może wziąć się jedynie z życia, oddychania, spania i spożywania surowego, bogatego w związki organiczne jedzenia oraz picia zdrowych napoi (takich jak jonizowana woda alkaliczna).

 

Chcesz mieć zdrową skórę zamiast spękanej, wysuszonej skorupy? Masz już dość krost pojawiających się w każdym możliwym miejscu? Zazdrościsz mijanym na ulicy ludziom, którzy mają gładką skórę za którą dałabyś wszystko? Jest pewne rozwiązanie: zacznij pracować nad swoim wnętrzem, stopniowo wpływając w ten sposób na to co na zewnątrz. Zatkany zlew nie oznacza, że rozwiązaniem problemu będzie wyłącznie wylanie piętrzącej się wody wiadrem, ale należy również wyczyścić bród zalegający w rurach i blokujący przepływ w ich wnętrzu. Dokładnie tak.

 

 

Przepis na surowe piękno:

Dodaj jedną łyżeczkę (surowego) organicznego octu jabłkowego (zawierającego osad*) do swojej dziennej diety zdrowotnej. Zażywaj go do trzech razy dziennie w filiżance lub szklance wody - ciepłej lub zimnej. Możesz dodać parę kropel (surowego) miodu aby zneutralizować kwaśny smak.

Pij jedną lub więcej filiżanek zielonej herbaty - lub innej ziołowej herbaty - każdego dnia. Jest pełna antyoksydantów i pomoże ci pozbyć się z ciała toksyn, które są przyczyną wyprysków na twojej skórze.

Pij dla swojej przyjemności soki i/lub smoothies ** kilka razy w tygodniu. Kipią one od żywych enzymów, witamin i składników odżywczych. Twoja skóra będzie się nimi napawać i promienieć ze szczęścia!

Post sokowy. Post sokowy jest znakomitym sposobem na zbombardowanie twojego ciała żywymi witaminami, minerałami oraz enzymami. Uzdrawia on twoje ciało, umysł, skórę i duszę! (Gdy twoje trawienie zwalnia, a twoje ciało i umysł regenerują się, możesz doświadczyć wyprysków; jednakże, jest to tylko tymczasowe, gdyż twoje ciało poddaje się detoksykacji i wydala toksyny, które z czasem się w nim nagromadziły.)

Gdy robisz smoothie, nie używaj tylko owoców - dodaj również ciemne warzywa liściaste, takie jak jarmuż, szpinak lub nać buraka.

Spożywaj duże ilości surowych potraw: warzyw, sałat, owoców, orzechów, ziaren i pędów - każde z powyższych posiada ogromne ilości substancji, których nasz organizm pragnie i potrzebuje do optymalnej pracy - wliczając w to naszą skórę, największy organ naszego organizmu. Zaszalej i wymieszaj to wszystko!

Spożywaj organiczne potrawy i napoje. Będziesz zdrowsza tak wewnątrz jak i na zewnątrz jeśli ograniczysz lub wyłączysz z diety przetworzone jedzenie i napoje, pełne chemikaliów, barwników i konserwantów. Twoje ciało nie zostało stworzone do przetwarzania takich imitacji produktów. Nasycając się wytwarzanymi organicznie alternatywami, twój organizm, zamiast obcych składników, których nazwy ciężko wymówić lub napisać, będzie wchłaniać to co u Matki Natury najlepsze.

Oczyszczaj swoją okrężnicę: okrężnica będąca pod wpływem działania toksyn może być powodem dla którego wasza skóra nie chce się oczyścić, niezależnie od środków jakich się podejmujecie. Zdrowa, czysta okrężnica jest niezbędna w osiągnięciu znakomitego stanu zdrowia - tak wewnątrz jak i na zewnątrz.

Pij zjonizowaną wodę alkaliczną. Mnóstwo w niej minerałów, które dodadzą energii twojemu ciału - i skórze!

 

Dla własnej przyjemności - i aby zaoszczędzić czasu - możesz zabawić się następującymi pomysłami w swojej kuchni!

 

Surowa kuchnia, porady dla lepszej urody:

Robisz guacamole? Wywróć skórkę awokado na drugą stronę i wysmaruj resztkami twarz i szyję. Zmyj maseczkę gdy skończysz przygotowywać posiłek. Tak, możesz wyglądać niczym zielono-głowy, śmieszny człowieczek - ale pokochasz to jak gładką i świeżą twoja skóra się stała! (Jest to prawdziwie "zielona" porada w każdym tego słowa znaczeniu!)

Dodajesz miodu do potrawy? Weź go trochę na dłoń i wetrzyj w twarz. (Powstrzymaj ochotę i nie wyjadaj go!) Twoja wypiękniała twarz ci podziękuje.

Pijesz zieloną herbatę? Nie wyrzucaj jeszcze torebki z esencją. Wysmaruj nią całą twarz - jest to świetny tonik!

Dodaj ? lub mniej surowego octu jabłkowego do ? wody (możesz użyć zjonizowanej wody alkalicznej). Trzymaj to w swojej łazience. Używaj tego jako tonika w codziennej pielęgnacji skóry.

Możesz także używać surowego octu jabłkowego jako płukanki do włosów. Sprawia to, że twoja włosy są lśniące, głowa czysta, a zapach octu, zapewniam, ulatnia się już po paru minutach.

 

Te porady dla surowego piękna służą nie tylko zdrowiu twojego ciała i skóry, ale są także zdrowe dla naszej Ziemi. Dbaj o swoje ciało - i otoczenie - a one zadbają o ciebie.

 

* Osad odnosi się tutaj do żywych enzymów, które znajdują się w occie jabłkowym. Gdy ten nie jest przetworzony i wydestylowany, zawiera żywe składniki odżywcze. Możesz je zobaczyć, osadzone na dnie szklanej butelki.

** Smoothies ? Wikipedia określa ?smoothie? jako ?zmiksowany i schłodzony napój bezalkoholowy na bazie owoców, o gęstej i kremowej konsystencji? (dop. tłum.)

 

Powyższe stwierdzenia nie zostały poddane ewaluacji FDA (Food and Drug Administration - Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) Powyższe informacje i/lub produkty służą wyłącznie celom edukacyjnym, nie mają w zamierzeniu służyć diagnozie, przepisywaniu leków lub leczeniu chorób. Skonsultuj się z lekarzem przed dokonaniem jakichkolwiek zmian lub przed rozpoczęciem JAKICHKOLWIEK ćwiczeń lub używania suplementów diety, oraz przed używaniem tych informacji lub jakichkolwiek produktów podczas ciąży lub w przypadku poważnych dolegliwości zdrowotnych.

 

Copyright Michele L. Tune Wszystkie prawa zastrzeżone

 

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 15:44