header
WITARIAŃSKA URODA JEST DLA CIEBIE! PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 15:41


WITARIAŃSKA URODA JEST DLA CIEBIE!

Copyright rawpeople 2009 Michele L. Tune All Rights Reserved

Tłumaczył: Aleksander Kwiatkowski

 

Wszystko w wyglądzie zewnętrznym zależy od tego, co wchodzi do naszego organizmu i jak dbamy o siebie.

Czy słuchamy własnego organizmu?

Czy docierają do nas sygnały ostrzegawcze z organizmu? Jeżeli szukasz odpowiedzi aby stworzyć bardziej naturalną, ładniejszą wersję samej/samego siebie, trzeba otworzyć się na to, co podpowiada nam organizm.

Zmień swoje nawyki, odnośnie spożywania pewnych rodzajów napojów.

Napoje typu: alkohol, wody gazowane oraz kawa, powodują starzenie twojej skóry, oczu, włosów. Ogranicz spożycie alkoholu. Zrezygnuj z napojów gazowanych. Zamiast kawy, poszukaj dobrych herbatek ziołowych. Wprowadzenie do jadłospisu dobrej jakości wody (typu jonizowana woda alkaliczna) herbatki ziołowej, surowe, świeże soki owocowo-warzywne, miksy, polecam szczególnie wszelką zieleninę (typu Green Monsters). Tego rodzaju napoje, pomagają pozbyć się z organizmu trucizn i dają początek tryskającemu zdrowiu.

Poprawić własne przyzwyczajenia dietetyczne

Tłuste artykuły, mnóstwo wyrobów mięsnych oraz zaprawiane chemikaliami produkty spożywcze, mogą czynić spustoszenie w naszym organizmie, wpływając na nasz wygląd zewnętrzny. Objawy tj. trądzik, wypryski, zmęczone oczy, niezdrowo wyglądające włosy, mogą działać dobijająco, ponieważ nasz organizm domaga się składników odżywczych, a otrzymuje jedynie dietetyczne badziewie. Do własnej diety trzeba dołączyć więcej surowej, dobrej jakości żywności, na ile to tylko możliwe. Artykuły typu sałatki, świeże owoce, moczone orzechy i nasiona, w pełni usatysfakcjonują potrzeby odżywcze organizmu, znacznie lepiej niż grube plastry mięsiwa i frytki. Surowe, ożywione produkty są jak samo życie. Nasz organizm jest żywy, zatem pożywienie które spożywamy, ma być również życiodajne!

Zmień swoje nawyki odnośnie spania i wypoczynku

Bez odpowiedniego snu, będziemy się czuli i wyglądali na wyczerpanych. Nasza skóra i oczy na tym również ucierpią, nie będzie tego połysku, błysku i świeżości. Aby przenieść na powierzchnię piękno własnego wnętrza, trzeba ustawić porę chodzenia do łóżka i wstawania. Do kąpieli można dodać parę kropli olejku lawendowego. Moczyć swoje ciało ok. 20 minut. Można również podłożyć pod poduszkę, suszone kwiaty lawendy lub świeże kwiaty, nawet w doniczce w pobliżu łóżka. To pomaga odprężyć się, oczyścić oraz pomaga dobrze zasnąć.

Mieć czas dla siebie.

Jeżeli nie masz czasu dla siebie, nawet przez kilka dni z rzędu, będzie to widać po twojej twarzy. Mogą pojawić się worki pod oczami, pogłębią się linie zmarszczek, nie będzie to wygląd jaki się docenia, jak się tym nie przejmujesz to oznacza, że sam siebie nie doceniasz. Twoje życie jest ważne i wymaga to poświęcenia przez ciebie czasu. Jeżeli straciłe(a)ś kierunek i nie pamiętasz czym się interesujesz, weź do ręki ołówek i notatnik, pomyśl i zapisz swoje myśli. Zapytaj siebie samego/samej: co cię ekscytuje? Co cię ożywia? Czym się pasjonujesz? Co trzeba zrobić aby wróciła ta pasja?

Gdy już odnajdziesz to co chciał(a)byś robić, zrób to. Czy chcesz poćwiczyć? Zrób to swoim priorytetem! Chcesz odbyć długie piesze wędrówki po górach? Po prostu zrób to! Jakiekolwiek są twoje pragnienia, wypracuj na to czas. Zrób sobie wizytę z samym z sobą i się na nią nie spóźniaj!

Po więcej rad na ten temat, polecam odwiedzić stronkę Raw People, tam jest cała lista artykułów:


Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 15:15