header
11 produktów dla zdrowej skóry PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
sobota, 17 grudnia 2011 15:44

11 produktów dla zdrowej skóry

 

COPYRIGHT RAWPEOPLE.COM

Wszstkie prawa zastrzeżone

 

 

Twoja skóra jest największym organem w twoim ciele. Posiada wiele funkcji, w tym inicjuje produkcję witaminy D po ekspozycji na słońcu. Skóra stanowi również pierwszą linię obrony przed bakteriami i wirusami. Istnieje wiele powodów, dla których należy ją chronić. Przedstawione poniżej produkty pomogą zachować zdrową skórę.

 

Awokado ? Awokado zawiera witaminę E, która jest bardzo ważnym składnikiem wpływającym na zdrowie skóry. Witamina E pomaga skórze zatrzymać wilgoć, która zapobiega przedwczesnym zmarszczkom.

 

Jagoda amerykańska - Wiele jagód, w tym jagoda amerykańska, posiada wysoką zawartość antyoksydantów, które mają bardzo dobry wpływ na skórę. Antyoksydanty pomagają chronić skórę przed wolnymi rodnikami, które mogą powodować przyśpieszone starzenie komórek.

 

Orzech brazylijski ? Orzechy brazylijskie są jednym z najlepszych na ziemi źródeł selenu. Selen jest potężnym antyoksydantem, który pomaga chronić komórki skóry. Ostatnie badania sugerują, że wysoki poziom selenu może zmniejszyć ryzyko raka skóry.

 

Marchew ? Marchew i inne pomarańczowe warzywa są wspaniałym źródłem witaminy A. Witamina A jest bardzo ważna jeżeli chodzi o produkcję i utrzymanie zdrowych komórek skóry.

 

Nasiona lnu ? Nasiona lnu są dobrym źródłem kwasów tłuszczowym omega-3, które pomagają utrzymać zdrowe błony komórkowe. Nasze błony komórkowe odkrywają ważną rolę w utrzymaniu silnej skóry. Przykładowo błona komórkowa jest barierą, która powstrzymuje szkodliwe substancje przed wejściem do naszych komórek i spowodowaniem uszkodzeń. Pamiętajcie, że nasiona lnu należy dodać do dania w zmielonej formie, aby nasze ciała miały dostęp do ich wszystkich wyjątkowych właściwości odżywczych.

 

Kiwi ? Owoce kiwi są pełne witaminy C, która odgrywa ważną rolę w utrzymaniu kolagenu w skórze. Kolagen pomaga utrzymać naszą skórę jędrną i młodą. Kiwi są pyszne i również wspaniale wyglądają w surowej sałatce owocowej lub na talerzu.

 

Cytryna ? Cytryny podobnie jak wszystkie owoce cytrusowe zawierają witaminę C i bioflawonoidy, które pomagają utrzymać kolagen w skórze.

 

Ziarna słonecznika ? Te ziarna są pełne witaminy E, która jest potężnym antyoksydantem spowalniającym proces starzenia naszych komórek skórnych. Dodajcie ziarna słonecznika do waszych ulubionych sałatek, aby wasza skóra rozpromieniała zdrowiem!

 

Słodki ziemniak ? Słodkie ziemniaki są nie tylko pyszne, ale również stanowią dobre źródło beta-karotenu. Beta-karoten jest pigmentem znajdującym się w czerwonych, pomarańczowych i żółtych owocach, który jest antyoksydantem. Beta-karoten pomaga zapobiegać uszkodzeniom skóry, które są spowodowane przebywaniem na słońcu.

 

Orzech włoski ? Orzechy włoskie są pełne ważnych kwasów tłuszczowych, które pomagają chronić błony komórkowe naszej skóry. Błony komórkowe są przejściem, dzięki którym ważne składniki odżywcze mogą wejść i odżywić nasze komórki, a niepotrzebne substancje mogą zostać bezpiecznie usunięte z naszych komórek.

 

Arbuz ? Arbuzy są pełne wody, która jest ważna, aby utrzymać w skórze i ciele odpowiedni poziom wody. Arbuzy są również źródłem lipokenu, który jest potężnym antyoksydantem.

 

Jedzenie, które spożywamy odżywia nie tylko nasze ciała, ale również naszą skórę. Jedzenie wielu zdrowych, surowych pokarmów jest wspaniałym sposobem, aby skóra wyglądała i czuła się wspaniale. Poza odżywianiem komórek skórnych istotne jest również nawodnienie ich poprzez codzienne picie dużej ilości czystej wody.

 

Autorka: Angela Coate-Hermes

 

 

Powyższy artykuł nie został oceniony przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Informacje i/lub opisane produkty mają charakter edukacyjny i nie powinny być używany do diagnozy, zaleceń lub leczenia chorób. Przed podjęciem jakichkolwiek zmian, rozpoczęciem JAKICHKOLWIEK ćwiczeń lub diety, wykorzystania tych informacji lub produktów w czasie ciąży lub choroby, należy skonsultować się z lekarzem.

 

Literatura

Bouchez, Colette. Foods for Healthy Skin: You Are What You Eat. Skin Problems Treatments Health Center. 1 sierpnia 2006. WebMD. 8 lipca 2009

 

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 15:14