header
Jak zostać dobrym dietetykiem PDF Drukuj E-mail
Wpisał surawka   
środa, 22 lutego 2012 19:31

Jak zostać dobrym dietetykiem?

Źródło: veganbodybuilding.comNauczyciele czy policjanci bywają różni: dobrzy i źli, tak samo jest w przypadku dietetyków. Są ci dobrzy i ci źli. Zanim rozpoczniesz karierę jako dietetyk, rozważ poniższe rady jednego z najlepszych i najbardziej szanowanych dietetyków w swojej dziedzinie:
1.    Zdobądź właściwie wykształcenie
Nie daj się oszukać szkołom (o zaniżonych standardach) oferującym dyplomy, które właściwie nie mają żadnej wartości. Pierwszym krokiem w karierze dietetyka jest zdobycie tytułu licencjata w dietetyce czy żywieniu, dlatego najlepiej jest zacząć od znalezienia renomowanej szkoły.
Najpierw należy upewnić się czy dana szkoła posiada akredytację.
Aby uzyskać stopień naukowy, który doprowadzi do udanej kariery w dziedzinie dietetyki, należy znaleźć szkołę, akredytowaną przez organizację uznawaną przez amerykański Departament Edukacji (w Polsce Ministerstwo Edukacji).
2.    Kontynuuj edukację
Nawet jeśli pracujesz już w tej dziedzinie od kilku lat, rozważ powrót na studia tak, aby otrzymać tytuł magistra czy doktora. Dzięki temu nie tylko pogłębisz swoją wiedzę, ale także zwiększysz szanse na rozwój kariery.
3.    Podnoś swoje kwalifikacje
Nie ważne czy uczysz się w celu zdobycia tytułu czy nie, dobry dietetyk musi być na bieżąco z najnowszymi badaniami i teoriami dotyczącymi odżywiania.
Często wymagane są również dodatkowe kursy, pozwalające utrzymać licencję. Wybierz te kursy, które pozwolą ci się rozwijać zawodowo.
4.    Miej otwarty umysł
Szybki postęp nauki sprawia, że prawie codziennie dowiadujemy się coraz to nowszych rzeczy o ludzkim ciele, umyśle, a także o związku naszej diety z jakością życia, chorobami czy samopoczuciem.
Dlatego też paradygmat tego, co stanowi dobrą dietę, czy najzdrowszych pokarmów naturalnie wspomagających leczenie chorób, ciągle się zmienia. W profesji dietetyka warto mieć otwarty umysł i interesować się nowinkami, które później mogą okazać się przydatne w kontakcie z klientami.
5.    Praktykuj, to co głosisz.
Wielką ironią w dziedzinie żywienia jest fakt, że pracownicy służby zdrowia na ogół sami nie dbają o swoje zdrowie.
Terapeuci zaburzeń oddychania często robią sobie przerwy na papierosa w trakcie leczenia rozedmy płuc, wielu kardiologów ma nadwagę, a mimo to udzielają porad dotyczących zmiany stylu życia ofiarom ataku serca.
Jeśli naprawdę chcesz pomóc swoim klientom, wprowadź wszystkie porady żywieniowe, których udzielasz, w życie. Dzięki temu wszystkie twoje porady będą poparte twoim doświadczeniem, a prawdopodobieństwo, że zmienisz coś w życiu osób, którym udzielasz porad, będzie większe.

O autorze
Amanda Clary jest autorką niekomercyjnego blogu, w którym koncentruje się na swoich doświadczeniach związanych z pomocą rodzinie i przyjaciołom w zdrowym odżywianiu. Jest ?dietetykiem z zainteresowania? i pisze artykuły na blogu dotyczącym żywienia holistycznego, aby pomóc ludziom w zdobyciu odpowiednich kwalifikacji i poznaniu wszystkich aspektów związanych z wykonywaniem tego zawodu (umiejętności, sprzęt, codzienne problemy, modernizacja itp. ?).

 

Poprawiony: środa, 22 lutego 2012 19:35