header
PDF Drukuj E-mail

SUROWIZNA DLA ŻYCIA

Źródło: rawforlife.co.uk

Tłumaczył: Aleksander Kwiatkowski

 

Jemy i jemy, i na próżno!

Większość z nas, wraz z osobami szczupłymi, jada stanowczo zbyt dużo ale złej żywności. Konwencjonalną poradą dietetyczną jest bycie na diecie zbilansowanej lub spożywanie szerokiej gamy, substancji odżywczych. W rzeczywistości, jeżeli spożywamy surowe, pełne pożywienie, wraz ze wszystkimi nienaruszonymi składnikami, możemy wtedy być nakarmieni przez zadziwiająco małą, i listę artykułów, i ich ilości. Ale naukowcy wiedzą, że większość spożywanego przez nas pożywienia jest zniszczona, nie dostarcza nam odpowiedniego zapotrzebowania dietetycznego. Nasze ciało również o tym wie, zmuszając nas do nieustannego jedzenia. Nawet wtedy, gdy nie czujemy się fizycznie głodni, nasze ciało nadal pogania nas, do dalszego jedzenia, do szukania brakujących w naszym pożywieniu, składników...! Ale jemy na próżno. Tak jest dlatego, że pomimo napychania się, wszelakiej maści pożywieniem, jesteśmy nadal niedożywieni.

 

To, co się dzieje jest oczywistym wynikiem, tych desperackich poszukiwań, przez komórki naszego organizmu, komórki otrzymujące mnóstwo białka, tłuszczów, węglowodanów i toksyn, w zamian za to, dostają niedostateczną ilość witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Wysoki pobór artykułów, pochodzenia zwierzęcego jest powiązany z powstawaniem nowotworów, nadmiar tłuszczów, powiązany jest w różnorodnymi schorzeniami, szczególnie sercowo-naczyniowymi.

 

Zatem, kiedy mówię, że powinniśmy spożywać mniej pożywienia, nie zachęcam tym kogokolwiek, aby zostać anorektykiem. Ci którzy mniej spożywają, standardowych brytyjskich dań, rzeczywiście mniej ryzykują, nabawienia się niedożywienia, opisanego powyżej. W zamian mówmy,: mniej ilościowych lecz bardziej pełnych, nieprzetworzonych pokarmów, z nienaruszonymi składnikami odżywczymi.

 

Tłuste osoby mają szczęście. Ich podkopane zdrowie jest widoczne i istnieje presja społeczna (często ze strony zadufanych, szczupłych osób) aby coś z tym zrobić. Jeżeli radykalnie zmienisz swoją dietę i to na zawsze (zobacz Angela Stokes ? Living testimones) na dietę z przewagą surowej żywności, doświadczysz nie tylko, utraty nadmiaru wagi, ale standardu własnego zdrowia, więcej niż się tobie, w najśmielszych snach przyśniło.

 

 

Osoby szczupłe - wpływ termiczne zniszczonej diety, na takie osoby jest bardziej zdradziecki, ale niemniej jednak, mają dużo szczęścia. U nich, podupadłe zdrowie, nie ujawnia się w postaci sadełka, ale to co wkładamy do naszego organizmu, dopadnie nas pewnego dnia, może wtedy gdy organ wewnętrzny, pracujący pod przymusem, przez wiele lat, zbuntuje się. A jeżeli ktoś jest atrakcyjny za młodu. Utrata atrakcyjności (dla kobiety lub mężczyzny) nie jest niechybna, stając się starszym, nadal wierzymy w to. Przeszłam na witarianizm, w wieku 48 lat i od tego czasu, miało to korzystny wpływ na mój wygląd zewnętrzny, ale skąd miałam znaleźć, tego rodzaju informacje, mając 20 lat!