header
PDF Drukuj E-mail

 

Jak Unikanie Jaj Może Pomóc Uniknąć Cukrzycy

Tłumaczenie: Wojtek Milczarek

Źródło: nutritionfacts.orgArtykuł Dr Michaela Gregera z dnia 27 listopada 2014

Cukrzyca typu 2 staje się światową pandemią. Wiadome jest, że spożywanie jaj jest powiązane z rozwojem innych chorób przewlekłych, jednak jaki jest wpływ jaj na rozwój cukrzycy? Wydaje się, że wraz ze spożywaniem coraz większej ilości jaj zwiększa się również ryzyko wystąpienia tej choroby. Jedno z badań wykazało, że spożywanie tylko jednego jaja tygodniowo zwiększa szansę zachorowania na cukrzycę o 76%. Spożywanie dwóch jaj w tygodniu wykazało podwojenie, a spożywanie jednego jajka dziennie potrojenie szansy zachorowania na cukrzycę.

Najnowsze badania, omówione w moim filmie Jaja i cukrzyca, potwierdziły związek między jajami a cukrzycą typu 2.W 2009 roku naukowcy z Uniwersytetu Harvard wykazali, że spożywanie jednego jaja dziennie lub więcej wiązało się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 2 u mężczyzn i kobiet. Wynik ten został już potwierdzony w Azji w 2011 roku, a w Europie w 2012 roku. Zmniejszenie konsumpcji jaj powinny mieć miejsce już w dzieciństwie, ponieważ gdy będziemy już po siedemdziesiątce będzie za późno .

U osób chorych na cukrzycę jaja mogą przyspieszyć śmierć. Badania dowodzą, że jedzenie jednego jaja dziennie skraca życie. Jeszcze gorzej jest w przypadku cukrzyków. Spożywanie codziennie jaj podwaja ich śmiertelność co oznacza, że życie cukrzyków jest szczególnie skracane przez codziennie spożywanie jaj.

Nie są to dobre informacje dla producentów jaj. Z transkrypcji z jednego zamkniętych spotkania, którą otrzymałem od the Freedom of Information Act, dowiedziałem się, że jeden z doradców producentów jaj powiedział: "Biorąc pod uwagę zwiększającą się liczbę ludzi otyłych i chorujących na cukrzycę typu 2 w Stanach Zjednoczonych, jakiekolwiek powiązanie pomiędzy cholesterolem dietetycznym a cukrzycą typu 2 będzie katastrofą która przyćmi pozytywne właściwości jaj."

Więcej opinii Freedom of Information Act na temat producentów jaj można znaleźć w poniższych wideo :

- Kto Twierdzi że Jaja Nie Są Zdrowe i Bezpieczne?

- Jaja i Cholesterol: Dobitnie Fałszywe i Wprowadzające w Błąd Zapewnienia

- Jaja i Choliny: Coś Podejrzanego

- Jaja kontra Papierosy Podczas Miażdżycy

Nasiona lnu (Nasiona Lnu dla Cukrzyków) jak również liściokwiat garbnikowy (Amla kontra Cukrzyca) mogą pomóc kontrolować poziom cukru we krwi. Jednak najlepszym rozwiązaniem może być dieta składająca się w całości z roślin (Jak Zapobiegać Cukrzycy i Jak Leczyć Cukrzycę).

-Dr Michael Greger.