header
PDF Drukuj E-mail

 

Czy proteiny są tylko dla kulturystów?

 

Źródło: lifefood.de

Tłumaczenie: Agnieszka Maj-KarbownikZałożycielka firmy lifefood Tereza Havrlandová stwierdza jednoznacznie: NIE! Dowiedz się więcej o jej osobistych doświadczeniach z proteinowymi drinkami oraz o zaletach protein. Również Tobie Tereza zdradzi, w jaki sposób powstają nowe produkty firmy lifefood Raw Protein i dlaczego powinny one wchodzić w skład Twojej diety.

Tereza Havrlandová zdradza?

Wegańska dieta surowa to fantastyczna sprawa, coś, w co wierzę już od dłuższego czasu. Od roku 2005 praktycznie i teoretycznie poświęcam się diecie surowej. Pozytywne zmiany, jakie od tamtego czasu przeżywam i zauważam u siebie oraz u innych, jak również wiedza, którą zbieram z biegiem czasu, utwierdzają mnie w dalszym podążaniu tą drogą.

Jeśli mam być szczera: chwilę trwało, zanim znalazłam dla mnie właściwą drogę diety surowej. Najtrudniejszym zadaniem było, dostarczyć organizmowi w moim pożywieniu również dobre jakościowo proteiny. Jak znaleźć właściwą kombinację tak, aby pożywienie było lekkie, nie za tłuste, łatwe do strawienia a równocześnie zawierało wysokojakościowe proteiny?

Poszukiwanie optymalnego źródła

Optymalnym źródłem protein, z idealną i kompleksową mieszanką aminokwasów, jest na przykład chlorofil, warzywa kapustne albo algi. Mimo to jest to oczywiście trochę skomplikowane. Przeciętna osoba potrzebuje, w optymalnym przypadku, minimum 250 g protein dziennie. W porównaniu, każdy kto uprawia wyczerpujące dyscypliny sportowe i chce zbudować tkankę mięśniową, potrzebuje 500 g i więcej. Spożyć taką ilość o każdej porze roku, nie należy do łatwych.

Jedną z możliwości jest uzupełnianie diety koktajlami białkowymi. Niestety ich jakość i strawność są kontrowersyjne lub znikome. Na próżno całe lato szukałam produktu, który spełniłby moje wysokie wymagania, to znaczy szukałam wegańskiego źródła protein w diecie surowej, które byłby lekkostrawne i łatwo przyswajalne. Oczywiście jeszcze lepiej byłoby, gdyby ten produkt rozkoszował również moje podniebienie.

Raw Proteiny na każdy dzień

W ten sposób pozostała tylko jedna możliwość: stworzyć taki produkt. Nasz team do spraw rozwoju szeptał pomiędzy sobą. Dzięki jego zogniskowanemu sposobowi myślenia i zaangażowaniu w temat, po dwóch latach ciężkiej pracy, dotarliśmy do celu: stworzyliśmy szczególny produkt.

W moich oczach rezultat jest po prostu fantastyczny: Trzy proste surowe mieszanki protein do przygotowania prostych napojów albo do kreatywnego zastosowania jako składnik samodzielnie przygotowywanych potraw.

W końcu mam proteiny, które szukałam już od zawsze. Poza tym, nie wyobrażam sobie już, mojej często nerwowej codzienności bez tego produktu. Nieważne, czy jest to dzień roboczy, kiedy muszę być fizycznie i psychicznie sprawna, czy jestem przed treningiem albo odpoczynkiem. Raw Protein możesz praktycznie zawsze wtedy wykorzystać, kiedy Twoje ciało chce uzupełnić ważne składniki i substancje odżywcze. Idealnie nadaje się przede wszystkim w sytuacjach, kiedy w ciągu dnia nie masz możliwości spożycia dobrych jakościowo, świeżych warzyw. Nasz produkt jest rzeczywiście dla każdego, nawet w typowo zwariowanej codzienności.

Wypowiedzieć wojnę swojej wadze

Aha, jest jeszcze jeden ważny powód spożywania koktajli proteinowych a równocześnie dobra informacja dla wszystkich kobiet, które walczą ze swoja wagą - uwierz mi, znam tą walkę z własnego doświadczenia z czasów przed dietą surową.

Co chcę dać wszystkim na drogę w walce z wagą: Nie bój się protein! Nie zmienisz się w kulturystkę. Nawet, jeśli jesteś na diecie a przy tym tylko trochę uprawiasz sport, dobrym pomysłem jest znaleźć budulce dla Twojego ciała i starać się zbudować tkankę mięśniową.

Oba te elementy zastępują tkankę tłuszczową i przyspieszają przemianę materii oraz szybko przyjmują energię. Oznacza to, że spalasz więcej kalorii.

Krótko mówiąc: Jestem bardzo szczęśliwa, że mam team, któremu udało się, wynaleźć wyśmienite i wysokojakościowe źródło białka w diecie surowej. To dla mnie zaszczyć, móc zaoferować Wam to źródło protein, które uzupełnia pasujące do niego surowe przekąski. Pozwólcie sobie pomóc w podwyższeniu jakości Waszego życia. To było już od zawsze celem moim i jest także celem firmy lifefood. Bądźcie szczęśliwi i żyjcie z pasją!

Wasza Tereza