header
PDF Drukuj E-mail

 

CZY CHCESZ STAĆ SIĘ EKSPERTEM SUROWEJ ŻYWNOŚCI?

Autorka: Julie Bourbonnais

Źródło: therawscience.com marzec 7, 2017

Tłumaczył: Aleksander Kwiatkowski

 

Kiedy po raz pierwszy spróbowałam diety surowej żywności, wiedziałam że wchodzę w Coś. W sposób w jaki to odczułam, jedząc tylko surową żywność spowodował, że poczułam się lepiej jak nigdy dotąd!

Kiedy po raz pierwszy zaczęłam dietę surowej żywności, byłam w desperackich okolicznościach. Moje problemy ze skórą wyszły spod mojej kontroli, odchodziłam od zmysłów. Próbowałam tuzina różnych medykamentów, nawet najsilniejszy z dostępnych wtedy środków typu Accutane, nie przynosił śladu ulgi. Codziennie cierpiałam z powodu bólu na skórze, i również z tego jak to wyglądało. Moja pewność siebie gwałtownie pogorszyła się.

Jak było to wiem, a zacisze mogłam znaleźć jedynie w lokalnym antykwariacie. Najpierw odkryłam surową żywność zaczynając od Davida Wolfe'go. Książka nosiła tytuł Nature's First Law (Pierwsze Prawo Natury) i pamiętam jak by to było wczoraj. Książka była trochę ekstremalna i w rzeczywistości nie oferowała wyjaśnień jak surowa żywność działa (co najmniej nic istotnego) ale to był moment kiedy coś zaczęło mi świtać.

Tego dnia rozpoczęłam moją podróż z surową żywnością. Zaczęłam jadać jedynie surowe, cokolwiek mogłam znaleźć w moim domu. Chociaż było już lepiej niż to co do tej pory jadałam, ale to nie była jeszcze najlepsza kombinacja pożywienia, aby mnie usatysfakcjonowała i nasyciła w ciągu dnia.

 

Pomału nauczyłam się więcej o surowej żywności. Czytałam różne książki na ten temat i ułożyłam to wszystko razem w obecny, codzienny nawyk żywieniowy, nawyk oparty na surowej żywności.

W ciągu roku moja skóra była oczyszczona! Czekajcie.. co?!

Tak, stan mojej skóry, z którym borykałam się przez 10 lat, w końcu przeminął! Ale to nie wszystko..

Moja waga ciała również ustabilizowała się! Zawsze miałam dietetyczne jo-jo, począwszy od niedowagi do nadwagi i tak w kółko, bez końca. Mogłam osiągnąć docelową wagę, ale nigdy nie mogłam jej utrzymać.

Ale teraz będąc na surowej żywności, moja waga ciała ustabilizowała się i odtąd się nie zmienia. Zaczynałam nabierać lub tracić kilka funtów. A najlepszą częścią tego wszystkiego jest to, że jest to teraz względnie bezwysiłkowe.

 

Obecnie mogę jadać 2000, 3000 kalorii, co tylko zapragnę, tak długo jak trzymam się mojego planu nie przybieram na wadze, a moja skóra pozostaje czysta.

Niektóre inne korzyści jakie zauważyłam to:

lepszy sen

lepsze trawienie

mniej bolesne, lżejsze okresy

lepsze krążenie

żadnych zachcianek pokarmowych!

więcej energii

gotowa do wyjścia zaraz po posiłku (brak senności)

mniej przeziębień

lepszy nastrój

brak gazów lub wzdęć

jasny umysł

brak nieprzyjemnego zapachu ciała

jestem w w stanie lepiej obudzić się rano

poprawa głosu

więcej radości z życia

I jestem pewna, że jeszcze są inne rzeczy o których zapomniałam.

 

Surowa żywność a nauka.

Większość entuzjastów surowej żywności czuje się wyśmienicie na tej diecie. Nawet potrafią wypracować sobie porządne wzorce dietetyczne, z których są zadowoleni. Ale nie każdy wie dlaczego tak dobrze się czuje.

Dostrzegłam wiele błędnych wyobrażeń jakie rozpowszechniane są na forach witariańskich i grupach dyskusyjnych. Widzę ludzi opowiadających innym jak dobrze się czują, ale gdy zapytać ich, aby to wyjaśnili, jak ta surowa żywność to powoduje, w rzeczywistości nie mają na to odpowiedzi.

Widzę również wiele złych porad, krążących w tych samych kręgach. Problemem jest to, że nie mamy wiele informacji o surowej żywności ponieważ to jest pewnego rodzaju idea, która wyprzedziła nasze czasy. Naukowcy nie zrobili jeszcze badań, a te które już zrobiono, w większości przypadków, nie zostały właściwie przeprowadzone na określonej diecie.

Czasami ludzie próbowali diety surowej żywności i wpakowali się w problemy. Kiedy wchodzą na fora pytając o pomoc, napotykają na wiele różnorodnych odpowiedzi wyjaśniających dlaczego doświadczyli takich problemów, często bez jakichkolwiek testów lub badań, kryjących się za tymi odpowiedziami.

 

Surowa żywność 101

Przez te 10 lat, składałam w całość badania (poszukiwania) które i popierają, i wyjaśniają działanie diety surowej żywności. Po pierwsze, zaczęłam robić to, aby rozwiązać moje własne problemy zdrowotne i pytać o surową żywność. A następnie stało się to moją pasją ? poszukiwanie dlaczego dieta surowej żywności jest dietą, na której mam najwięcej sukcesów, a jak nauka może pomóc innym, aby inni również osiągnęli własne cele zdrowotne.

Rozwiązałam to, w jaki sposób ustawić dietę surowej żywności, tak aby sprostać moim wszystkim potrzebom żywieniowym. Napotkałam również na pewne kwestie związane z dietą surowej żywności, a następnie szukałam jak to rozwiązać tj. kwestia zębów, brakujące substancje odżywcze, problemy z białym cukrem oraz jak zdobyć pewne rzeczy typu witamina D, wtedy gdy nie mieszka się w tropikach.

Złożyłam wszystkie moje wyniki w ośmio-częściowy kurs, dla każdego kto jest zainteresowany dalszą wiedzą o surowej żywności, zarówno aby rozwiązać własne problemy zdrowotne lub pogłębić własną podstawową wiedzę i poprawić rygor dietetyczny.

Kurs obejmuje takie tematy jak:

Jak ludzie ewoluowali i jak surowe pożywienie jest nadal odpowiednie dla ludzkiego układu trawiennego.

Jak leczyć na poziomie komórkowym ? podpowiem: to nie są przeciwutleniacze ani enzymy!

Jak surowa żywność przyczynia się do pozbycia się nadwagi.

Gdzie zdobyć poszczególne substancje odżywcze i jak ułożyć dobrą dietę.

Również uwzględniłam niektóre materiały w ósmym module, które można wydrukować i stosować kupując i przygotowując surowe pożywienie, włączając w to niektóre przepisy, przepisy pomagające pozbyć się niezdrowych zachcianek smakowych i dostarczyć więcej składników odżywczych.

Chcę aby każdy został ekspertem surowej żywności! Chcę aby ta wiedza stała się powszechna w społeczeństwie, i dzięki czemu, jeżeli tylko ma się taką ochotę, aby każdy mógł osiągnąć perfekcyjne zdrowie. Chcę również pomagać ludziom, którzy ciągle spadają z tego surowego wozu, z powodu brakujących, kluczowych kawałków informacji lub którzy borykają się z niektórymi tego rodzaju problemami, problemami z którymi człowiek nieuchronnie się styka będąc na diecie surowej żywności.

Jeżeli jesteś zainteresowany sprawdzeniem mojego kursu, proszę tutaj kliknąć!

http://raw-science-101.thinkific.com/

 

Ty też możesz zostać ekspertem!