Wywiad z Tonym Thorpe

 

Wywiad z Tonym Thorpe

Przeprowadzony przez RawGuru, piątek, 24 kwiecień 2009

Tłumaczył: Aleksander Kwiatkowski

Źródło: rawguru.com

 

Pytanie No. 1.

Co spowodowało że zostałeś witarianinem?

Zainspirowało mnie video Dr. Lorraine Day zatytułowane: ?Cancer does not scare me any more? (rak już mnie nie przeraża). Ta pani miała raka piersi, przeszła na dietę witariańską i sokową, w ten sposób wyleczyła sama siebie. Wygląda teraz fantastycznie. Nie przeszedłem tak od zaraz ,lecz pięć lat później, grając w golfa z witarianinem, wtedy właśnie postanowiłem przejść na witarianizm. Ten człowiek pożyczył mi książkę: ?Nature?s First Law: The Raw Food Diet? (Pierwsze Prawo Natury: dieta surowej żywności). Wtedy właśnie przeszedłen na witarianizm. To było 26 stycznia 2000 roku.

 

Pytanie No. 2

Czy masz jakieś porady dla nowicjuszy?

Cieszyć się tą witariańską przejażdżką. Ona ukołysze nam świat. Słuchać się własnej intuicji i pozwolić na kierowanie samym sobą.

 

Pytanie No. 3

W jaki sposób zaangażowałeś się w Pierwsze Prawo Natury oraz jaka jest twoja pozycja?

Spotkałem Davida Wolfe?go i Stevena Arlina w Londynie, latem 2000 roku. Poszedłem na Fresh Summer Party (witariańskie spotkanie towarzyskie) wraz z nimi. Zapytałem ich o pracę i powiedzieli: tak. Zacząłem pracę później, tego samego roku. Oficjalnie jestem kierownikiem biura, ale pracownicy są tak efektywni, jestem tam raczej osobą wspomagającą. Obecnie planuje wyjazdy i spotkania, jak również kieruję autobusem podczas wyjazdów, który jeździ na oleju roślinnym.

 

Pytanie No. 4

Opowiedz nam o ulubionych historiach jakich doświadczyłeś będąc w PPN (Pierwsze Prawo Natury) i z Davidem Wolfe?

Jednym z zabawniejszych momentów był wtedy gdy poprzedni pracownik, Scott Brodie, prawie zaczął bijatykę z osobą sprzedającą lody. Krzyczał na niego: ?Mass Murderer? (masowy morderca). To było niesamowite. Gdy pomyślimy o tym wszystkim, o tych jak gdyby niewinnych lodach, one dostarczają cukrowej trucizny naszym dzieciom, uzależniają, zatem miał punkt zaczepienia.

Jedną z historii z Davidem Wolfe, miała miejsce w zeszłym roku, gdy odbywaliśmy objazd po Europie, a na początek odwiedziliśmy Glatonbury, w Wielkiej Brytanii. Zaczęliśmy pierwszą piosenkę, klawiatura prawie wybuchła ponieważ podłączono do niej niewłaściwe napięcie, mój bass był wybitnie nienastrojony, a dwa bębny Wolfe?go pękły w środku utworu, a my dalej graliśmy. W tym momencie poddałem się i poddałem w wątpliwość moje uzależnienie!

 

Pytanie No. 5

Jakie masz ulubione hobby i jak wygląda twoje życie codzienne, zamiast marnować czas?

Uwielbiam grać w piłkę nożną, golfa, tenisa, ping-ponga. Gram rzadko ponieważ jestem zajęty pracą i zespołem. Uwielbiam też plaże dla nudystów / naturalistów oraz ciepłe źródła, pojazdy na alternatywne paliwo. Mój samochód jeździ na olejach roślinnych, odpadkach z kuchni. Codziennie ćwiczę jogę, pracuję od 8 do 16 w poniedziałki, czwartki i soboty. Uczęszczam na plażę nudystów, tak często jak mogę, biegam 4 kilometry. Plaża dla nudystów jest odmienną scenerią, w porównaniu do miasta El Cajon, to jest mój sposób na uspokojenie. Raz w tygodniu chodzę do gorących źródeł wraz z zawodnikami NFL (National Football Leguage) aby trochę użyć tej łaziennej przyjemności.

 

Pytanie No. 6

Jak myślisz, czy jest nieodzowne być na 100%-wej diecie witariańskiej?

Myślę, że jest bardziej istotne być szczęśliwym i spożywać to co się rzeczywiście chce. Każdy z nas jest inny, a nasza dieta powinna na to wskazywać. Co dla niektórych, termiczne zniszczone pożywienie jest uzależniające, a metoda jadania na noc zimnego indyka (ang. the cold turkey method), nie musi wcale sprawdzać się dla każdego.

 

Pytanie No. 7

Jeżeli jadałbyś jakiekolwiek termicznie zniszczone pożywienie, które byś chciał, co to by mogło być? (chodzi o pierwszą rzecz jaka przychodzi ci do głowy).

Nigdy nie miałem zachcianek na termicznie zniszczone pożywienie, ale kiedyś uwielbiałem napić się piwa. Zatem napiłbym się browaru (to jaki uwodniony chleb).

 

Pytanie No. 8

Co myślisz o głodówkach oraz o maśle migdałowym?

Jeżeli jest się w stanie prowadzić głodówkę, to może być wspaniałe doświadczenie. Zrobiłem kilka razy dziesięciodniową dietę sokową i czułem się wspaniale. Jadałem raczej ze znużenia niż z głodu. Natomiast trzymam się z daleka od wszelkich orzechowych maseł. Stwierdziłem, że zbyt mocno mnie zapychają i powodują senność. Nie wszystkie rodzaje surowej żywności są dla mnie zdrowe.

 

Pytanie No. 9

W jaki sposób powstał zespół ?Healing Waters Band? i skąd pochodzi nazwa?

Healing Waters Band zaczął się z siedzibie NFL, pod koniec 2000 roku, rdzeń zespołu powstał w Eden Hot Springs w Arizonie. To właśnie stąd wywodzi się nazwa zespołu. Oryginalnie był to Dave Wolfe na bębnach a ja wokal, ubrany za Elvisa. Zrobiliśmy próby, on mógł grać na perkusji a ja mogłem śpiewać. Nigdy nie zapomnę mojego solowego występu Rapsodia Bohemska, ubrany jak Elvis. To było okropne. Dave Steinberg był gościem w tym kurorcie, na Nowy Rok 2000/2001, wziął gitarę i zaczął całą noc grać. Zaprosiliśmy go aby przyłączył się do naszej kapeli, kilka miesięcy później, dołączył do nas. Dał mi kilka lekcji na gitarze basowej i stałem się gitarzystą basowym. Nadal czekam na lekcje śpiewu! Później tego samego roku, Bill Greene przyłączył się do nas, gra na instrumentach klawiszowych, oraz Jackie Ayala wokal.

 

Pytanie No. 10

Nad jakimi projektami obecnie pracujesz?

Jesteśmy gdzieś pośrodku nagrywania naszego nowego CD zatytułowanego: ?All Is One?. Uwielbiam wszystkie utworki z tego albumu.

 

Pytanie No. 11

Czy masz inne informacje, z których według ciebie, mogą skorzystać inni?

Ożywić własne sny i mieć ubaw. Obraz świata / życia jaki się chce mieć i patrzeć w pełni na niego. Kreować własny świat. Doświadczać najlepszych dni i to codziennie!

 

Z pozdrowieniami

Tony

 

Additional information